Wpis z mikrobloga

mirki czy jest ktos w stanie policzyc mi przenikalność cieplną stropu?? mam w projekcie 35cm welny lamba 0,36 i wyszlo 1,16 , chcialbym to zamienic ze styropianem (15cm lambda 0,36) + dolozyc 5-7cm wylewki. I zeby mi ktos pomogl ta przenikalnosc cieplna policzyc czy bedzie mniejsza niz 1,5. Niestety moja projektankta nie odbiera. (Potrzebuje tego do programu cieple powietrze) nie chce zeby mi ktos potem powiedzial ze mam za malo styro i sory nie damy dofinansowania, chociaz dalej nie wiem jak oni (jezeli wogole beda) to sprawdzac przyjdzie ziomek i mi rozwierci dziure??
#budownictwo #architektura #budujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
  • 33
ale ja chce to docieplic styropianem tak czy siak, wiec mowisz ze np 10 styro by wystarczylo przy 7cm wylewce ? ewneutlanie mozna dac mniej wylewki ale mysle ze te 6cm to minumum zeby nie popekala. Wlasnie tak mi sie wydawalo ze beton dobrze izoluje.
nie teraz jest 1,16 wedlug projektu z 35cm welna (ale to napewno w obliczeniach tez jest brane pod uwage ze tam jest jeszcze z 15-20cm stropu betonowego z drutami)
@jupiter44: nie, nie pasowała mi wartość dla styropianu. Gdy ją podstawiam dla grubości 15cm to mi wychodzi gdzieś 0,23. I teraz pytanie - czy ty przypadkiem do dofinansowania nie potrzebujesz przenikalności 0,15? Bo 1,5 to to możesz tam płyte wiórową wstawić i tyle będziesz miał......
@dulu: cos ci sie chyba przecinek zgubil, nie ma mozliwosci fizycznej takiej przenikalnosci uzyskac, nawet najlepsze okna maja okolo 0,8 a drzwi 0,4-0,5 Wedlug rozporzadzenia wlasnie przegrody maja miec mniej niz 1,5 drzwi 1,3 a okna ponizej 0,9
@demiurg34: no to zgodnie z tym co mi napisałeś - sama warstwa styropianu 15cm o lambdzie 0,036 da ci współczynnik przenikania 0,23, a to duuuuuużo mniej niż 1,5. Z pozostałymi warstwami współczynnik będzie jeszcze mniejszy. Ale upewnij się czy oni na pewno nie wymagają 0,15. Jeżeli faktycznie ma być mniej niż 1,5 to wszystko będzie spoko :)
jestem prawie na 100% pewny ze cos zle liczysz :) jak teraz w projekcie mam 35 cm welny z lambda 0,036 to jak to zamienie na 2x mniej styropianu z taka sama lambda to wspolczynnik zdecydowanie wzrosnie powyzej 1,5