Wpis z mikrobloga

#studia #ug #uep #informatyka #ekonometria Poszukuję opinii na temat tych dwóch uczelni, dostałem się na obie na informatyke i ekonometrie. Gdańsk jest bliżej mojego miejsca zamieszkania i ma on dla mnie wiele atutów.
Wiem że uniwersytet ekonomiczny w poznaniu ma świetny program i że generalnie opinie internetowe na temat tego kierunku są też bardzo pozytywne i zachęcające, a no i pierwsze miejsce w rankingu perspektywy.
Pytanie brzmi: czy wybór ug, gdzie informatyka i ekonometria prowadzona jest na wydziale zarządzania ;), będzie głupotą i marnowaniem szansy jeżeli dostałem się do Poznania?
  • 28
@Wingsman: Myślisz że będzie opcja przepisania się na zwykłą infe w październiku na wydział mat fiz inf? Tam docelowo chciałem się wybrać ale okazało się że progi są dużo wyższe niż w latach ubiegłych. Inna opcja to pg, dostane sie na energetyke, ale nie jestem przekonany.
Chyba z 3 pkt, znasz kogoś kto kończył IiE na ug? Słyszałeś jakiekolwiek opinie o tym kierunku? Czytałem że ten wydział jest lajtowy, ale w sumie to lepiej niż zasypanie jakimiś syfiastymi przedmiotami z których nic byśmy nie wynieśli.
@filip-sz no właśnie nie znam nikogo kto by kończył, ale nie mam wyjścia, bo jak nie to, to zostaje tylko zaocznie na infe, czego nie wykluczam w przyszłości, ale póki co wolę na dzienne.
Wybrałem "Aplikacje informatyczne w biznesie", bo to najbliższe informatyce.
Jak nie będzie syfiastych rzeczy to będzie można samemu się skupić na nauce czegoś konkretnego
Też to wybrałem, czyli być może sie spotkamy:). Poznań olewam. Póki co czekam jeszcze na co dokładnie mnie wrzuci na pg. Wybrałem energetyke, elektronike i telekomunikacje i transport. W sumie teraz po zastanowieniu myśle że dobrze by bylo sie dostać na tą elektronike, bo to dość fajnie spokrewniony z informatyką kierunek. W dodatku mozna sie przenosić na inne kierunki na pg.
@filip-sz Na pg też składałem i czekam na wyniki. Pewnie się dostanę na energetykę albo transport, albo jeszcze coś innego.
No na pg jest zapierdziel, ponoć nawet na infie na pg ludzie rezygnowali i się przenosili na ug, także xD
Jak się dostaniesz na pg na elektronikę i telekomunikację to super, możesz spróbować się w razie czegoś przenieść.
Ja tam jutro jadę zawieźć papiery ug i będę miał już z głowy. Daj
@qwiateq: No mamy dość spore szanse na trafienie w to samo miejsce w takim razie:). Jak coś to na pg można zmieniać kierunki na wydziale jak sie zwalniają miejsca jakbyś chciał wybrać coś bardziej informatycznego. Pozdrawiam i powodzenia!
@filip-sz: Na jakieś mega spokrewnienie infy i elektroniki na PG to nie licz. Już od 1 semestru widać różnicę i to sporą. Przedmioty o tych samych nazwach potrafią się sporo różnić swoim poziomem. Na infie podstawy programowania są na sporo wyższym poziomie. W drugim semestrze na elektronice nie masz nic z programowania, dopiero na wyższych latach coś tam jeszcze będzie, ale i tak w ograniczonym stopniu przyrównując do infy.
Znam to
@filip-sz: Jeśli jarają cię bardziej informatyczne klimaty to lepiej się nie pchaj na elektronikę. Ogólnie kierunek jest ciekawy,ale i w #!$%@? ciężki w niektórych momentach. Przykładowo w drugim semestrze Obwody i Sygnały (tzw. druty) oraz fizyka i laborki z Techniki obliczeniowej i symulacyjnej (druty na kompach XD). Do tych rzeczy trzeba przysiąść i tyle, im więcej przy tym posiedzisz tym łatwiej,ale to trzeba wtedy zapierdzielać cały semestr regularnie bez wybijania się
@Proboszcz_III: Wielkie dzięki za odpowiedź:), to niesamowite jak ciężko w internecie znaleźć jakiekolwiek informacje o poszczególnych kierunkach. Wyboru dokonuje się w ciemno, nie znając tematu, nie wiedząc czy studia nas zainteresują i czy sobie na nich poradzimy... I potem odpada połowa kierunku:p. Uważasz że na WETI jest generalnie najtrudniej?
@filip-sz: No tak patrząc na resztę podobnych wydziałów (branża,kierunki kształcenia) z Trójmiasta to u nas raczej jest najtrudniej, ale jak już się przeczołgasz przez ten wydział to potem raczej stosunkowo łatwo o robotę i to dobrze płatną. Na WETI trzeba #!$%@?ć i tyle XD