Wpis z mikrobloga

Mój stary dobry wysłużony #router linksys WRT54 zaczyna się sypać... Do niego mam podłączony modem LTE (po kablu) ale co jakiś czas układ się zawiesza. Zwłaszcza przy obciążeniu sieci. Strony się nie ładują, połączenie wifi rozłącza. Po kilku chwilach wraca do normy. Oprogramowanie tomato.

Od czego zacząć diagnostykę? Jak się zawiesi to nie mogę wejść w panel admina. #siecikomputerowe
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ed_norton: porządny to on był laaaata temu. Dziś to złom. Za słaby dla dużego ruchu. Dodatkowo może to zaskoczenie, ale routery też się zużywają, kondensatory zmieniają pojemność i pewnie stąd te problemy, nic nie jest wieczne.
@Gooma: chodzi o powszechne (mylne) przekonanie, że router to tak jak bateria w telefonie, po kilku latach nie masz realnych 20Mbit na radiu (802.11g) tylko 8, bo się 'zużył'.
@archon: nie spotkałem się z takim przekonaniem. Natomiast routery jak najbardziej się zużywają, przecież to urządzenia pracujące 24/365. Jakby router pracował stabilnie i jego parametry (np radiowe) wystarczały to po co go ruszać?