Wpis z mikrobloga

Siema, mam takie jedno #pytanie . Bo chce sobie zrobić jajecznice z jalapeno. Ogólnie jestem fanem jalapeno, a z jajecznica powinno być mega zajebiste. Ale na tagu #gotujzwykopem nie siedze bo sie nie znam i mało gotuje. Jalapeno na maśle podgrzać? straci bardzo ostrość? opłaca się?
  • 6
  • Odpowiedz
@vrohn: Nie straci na ostrości. Kapsaicyna rozpuszcza się w tłuszczu, więc po prostu cała jajecznika będzie pikantna. Osobiście średnio widzę jajecznicę na ostro, ale skoro lubisz. Chociaż wolałbym chyba dodać świeżej na wierz, jak szczypiorek.
  • Odpowiedz
@vrohn najpierw tłuszcz na mały ogień, dodaj paprykę, niech odda kapsaicyne powoli i się nie przypali! Po kilku minutach duży ogień i jak tylko papryka zacznie skwierczeć, wybijasz jaja
Jaja polecam roztrzepać z odrobiną mleka
Będzie dobrze ()
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@malyaleBYK no zawsze roztrzeuje z mlekiem pieprzem solą i ostra papryką, no zrobiłem przed przeczytaniem wpisu i wyszło zajebista. Dodałem trochę cebuli i pomidor. Ludzie dodają surowy pomidor a nie podsmarzaja go nie kumam. Ja parze i wykrajam środek żeby pozbyć się wody. Jalapeno zajebiste tylko ja jestem fanem moja ulubiona papryka, jest dla mnie idealnie ostra.
Teraz mam w planie jako że lubię ostre jedzenie zrobić jajecznicę z ostrych papryk
  • Odpowiedz