Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki budowlane, szukam sposobu na wyciszenie ściany między sąsiadem a mną (patrz obrazek, ja po lewej). Znalazłem takie maty AKU PR 140 ale strasznie drogo to wychodzi. Widziałem też tańsze maty polietylenowe o różnych grubościach. Niestety nie mam z tym żadnego doświadczenia.
Chciałbym taką matę przykleić do ściany a do. Niej płytę karton gips i na to jakaś tapeta.

Ogółem widać na obrazku, że ściana ma 24 cm, więc pytanie czy dużo trzeba żeby to wyciszyć?

Sąsiadowi się dziecko urodziło jakiś czas temu i co chwilę słyszę jak albo płaczę albo mu śpiewa albo gwiżdże (xD) żeby się uspokoiło i czasami jeszcze jakieś zabawki wydające dźwięki do tego dochodzą, więc dźwięki raczej wysokie.
#pytanie #kiciochpyta #budownictwo
Wypok_spoko - Mirki budowlane, szukam sposobu na wyciszenie ściany między sąsiadem a ...

źródło: comment_hrandJYclW5OPd4nQtLzT7EvpT3pWPME.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kelemele: to co mówisz to brzmi jak takie co się montuje w studio, a to o którym ja mówię to się montuje pod płytkę kg. Chociaż pewnie jestem w błędzie :D
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: wg producenta są dobre do wyciszania, ale przy cenie 100 PLN/m2 to trochę wyjdzie, a poza tym i tak trzeba to przykryć. Jeśli nie masz miejsca (maszyny, samochód itp.) to jedyne wyjście, ale jeśli tylko możesz oddać te 15 cm głębokości to spokojnie przedścianka z wełną da radę. Jeśli możesz i chcesz wydać więcej to są specjalne płyty g-k i profile akustyczne, do tego taśmy pod profile, ale zwykła wełna
  • Odpowiedz