Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem! Po ponad roku użytkowania uległ uszkodzeniu łańcuch w moim #lazaro integral V2. Czy możecie polecić jakiś niedrogi łańcuch (do 50zł?) do tego rowera?

I drugie pytanie - czy wózki przerzutek są dedykowane, czy może istnieją jakieś uniwersalne zamienniki? Poszukuję wózka do Shimano M4000 #rower
  • 8
  • Odpowiedz
@winne: łańcuch dopierasz to liczby rzędów Twojej kasety. Masz 8 rzędowy napęd tak? Szukaj czegoś na promocji od KMC lub Srama (np model 870). Przez neta kompletnie Ci się nie opłaca więc szukaj po lokalnych sklepach. Pamiętaj też, że łańcuchy są fabrycznie za długie (uniwersalne) więc będziesz go musiał skrócić skuwaczem pod swój napęd.
  • Odpowiedz
@winne: Wózki są dedykowane. W najwyższych grupach dopiero są zamienniki, najprostszej grupy nie ma sensu ulepszać bo nic to nie da. M4000 nie opłaca się reanimować, lepiej dołożyć do przerzutki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrubyKociol: w takim razie co byś polecił w cenie M4000? Widziałem, że kilkanaście zł drożej jest M5000. Warto dorzucić do tego modelu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nieobecny_nieznajomy: rama 19", wzrost 181. Nie wiem czy to standard ale Lazaro daje tylko rok gwarancji na podzespoły a 2 lata na ramę, dlatego przed zakupem zastanów się dwa razy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieobecny_nieznajomy: jeżeli masz możliwość wyboru, gdzie gwarancja będzie dłuższa to bierz coś innego. U mnie po 13 mies. niezbyt intensywnej jazdy tylna przerzutka oraz łańcuch zakończyły swój żywot. Serwis stwierdził, że osprzęt jest po gwarancji.
  • Odpowiedz