Wpis z mikrobloga

@avira: jak sprawdzisz tracking na stronie dpd szukając po numerze zlecenia odbioru, to w dniu odbioru masz tam opcje wyświetlenia numeru do kuriera odbierającego zlecenie. Polecam
  • Odpowiedz
@dymitree: wiesz co dziwne, bo z tym kurierem jestem dogadany i nawet jeżeli mnie nie ma to on po prostu otwiera bramke i wbija przed dom, wie gdzie leży paczka i bierze ją. Ale ja wtedy byłem na 100% Chyba że zmienił się kurier, jak dokładniej sprawdzić ten nr. kuriera?
  • Odpowiedz
@dymitree: No tak ale jak wpisuje numer zlecenia to wyskakują mi informacje o paczce tak jak na tym moim pierwszym screenie no i tam podaje numer trackingowy zaczynający się na 04 natomiast na paczce i dla kupującego są początkowe numery 00 czyli inny numer, rozumiem że tak ma być?
  • Odpowiedz
@dymitree: Okej dzięki, rozumiem, bo ten na 04 podaje mi już 11:20 jako próba odbioru. A jeżeli kurier tej firmy jutro akurat będzie jechał do mnie z ubraniami to mam gdzieś dzwonić i załatwiać, czy on po prostu mi weźmie tą paczkę przy okazji dostarczenia innej?
  • Odpowiedz
@avira: To zależy. Na dużych rejonach są dwaj kurierzy - jeden odbiera drugi doręcza. Doręczajacy też ma możliwość żeby to zabrać ale z reguły nie chcą tego robić bo inny ma to na handheldzie i nie chcą się sobie wpieprzać w zlecenia
  • Odpowiedz
@dymitree: To jest wieś i tu jeździ zawsze jeden kurier. Zamawiałem przez stronę furgonetka i tam była taka opcja jak ponowienie zlecenia bo wykryło nieprawidłowości, no i pisze, że planowany odbiór 17(czyli dzisiaj) w godzinach 10-14 więc myślę, że tyle wystarczy
  • Odpowiedz
@dymitree: Tak się jeszcze zastanawiam, czy zamawianie kuriera bezpośrednio, bez pośrednika przyspiesza odbiór albo coś zmienia w zamówieniu u dpd? Bo widzę, że cena taka sama jest.
  • Odpowiedz
@avira: napisz na priv to Ci jutro streszcze jak to wygląda. Zjadłem tą branże od strony przewoźnika, brokera, małego klienta, kluczowego klienta także da Ci to obraz tego jak to działa.
  • Odpowiedz