Wpis z mikrobloga

Po drugim sezonie #dark nadal jestem zdania, że jest to mózgojeb, jakiego nie oglądałem od czasów #lost.
Uważam jednak, że sezon 1 był w pewnym sensie lepszy, bo choć w drugim nadal z każdym odcinkiem dowiadujemy się czegoś zaskakującego, to jednak nie ma już aż takiej aury totalnej tajemnicy, jak poprzednio, bo z góry wiemy, z czym mamy do czynienia (zależności, cykliczność, podróże w czasie). Myślę więc, że w S2 nawet łatwiej połapać się niż w s1.

W ogóle podczas seansu miewałem takie poczucie, że po co ja to oglądam, skoro bohaterowie i tak są skazani na swój los, cokolwiek by nie robili :)

Pod koniec zastanawiałem się jednak, czy pojawienie się Marthy z innego świata (?), to jednak jakiegoś rodzaju luka (to ziarnko piasku, o którym wspominał młody Jonas prowadząc Klaudię do tunelu), czy może też wydarzenie cykliczne. Jednak za drugą opcją przemawiałby fakt, iż w 1921 u boku Adama była jakaś Martha (i Magnus), więc pewnie to jest właśnie ta jej wersja z innego świata.

#seriale #netflix
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczek93: Mnie po pierwszym sezonie juz nie chce sie ogladac. Byłoby fajnie gdyby zamknęli sie w tych 3 strefach czasowych a nie na sile rozciągali do nie wiadomo jakich czasów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczek93: u boku Adama w 1921 jest Magnus i jego luba - Franziska Doppler. Przecież aktorzy są tak dobrani że nawet nie trzeba znać historii żeby zobaczyć że to oni :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczek93: no Martha z tego wymiaru umiera. Nie wiemy co będzie dalej. Po co Martha z innego wymiaru ingeruje w wymiar z 1 i 2 sezonu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaczek93: juz skonczylem dark i moim zdaniem martha w ostatnim odcinku jest z innego wymiary/czasoprzestrzeni bo sama mowi do jonasa ze ona nie jest tym za kogo ją uwaza, czyli zgaduje ze w jakims stopniu jonas zmieni przyszlosc. W 1921 obok adama jest magnuss i franziska. Jedynie mnie zastanawia kogo zabil mlody noah, czy to byl bartosz czy zupelnie inna postac
  • Odpowiedz