Wpis z mikrobloga

czy budka dla drukarki z Ikea Lack daje duzo wyciszenia? aktuanie jedyne co mi halasuje to lozyska i wentylatory


@mapache: i tak, i nie. Jak budkę z stolika zamkniesz plexą/sklejką/czymś - to wyciszy. Ale w środku zrobi saune, przez co elektronikę i zasilacz powinieneś przemontować na zewnątrz, by się nie ugotowały - więc jeśli masz zasilacz chłodzony wentylatorkiem jak picrel - to będzie nadal szumiał okrutnie, dopóki mu nie wymienisz tego
hrumque - > czy budka dla drukarki z Ikea Lack daje duzo wyciszenia? aktuanie jedyne ...

źródło: comment_eBEPkZm5GIwIClnEGWXT4sfKT2j2c5km.jpg

Pobierz
@hrumque: Ja wolałbym jednak zamknąć wszystko w środku i dać tylko 1 lub 2 duże, wolnoobrotowe wentylatory, ewentualnie jeszcze przepuścić to przez filtr - będzie w środku odpowiednia temperatura a i będzie ciche ;)
@hrumque: Ej, nie napisałem ze w środku będzie "zimno" tylko "odpowiednia" temperatura. Nawet do 60C nic złego się elektronice nie stanie, ja bym pewnie coś koło 40 utrzymywał ale dopóki drukuję tylko petg i pla to drukarka stoi sobie normalnie w pokoju i nie straszne mi żadne toksyczne opary :P