Wpis z mikrobloga

Mirki - czy Was też szlag trafia jak szukacie czegoś na allegro? Chodzi mi o miliony ofert z tym samym przedmiotem, tym samym obrazkiem, tą samą ceną, od tego samego sprzedającego, ale z innym tytułem aukcji. Może ma ktoś jakiś sposób na te zwielokrotnione oferty? Jakiś skrypt na usuwanie tego badziewia i wyświetlanie tylko jednego zamiast miliona w wynikach wyszukiwania?

Myślałem coś nad napisaniem skryptu w JS do np. Greasemonkey, ale dawno już niczego w tym języku nie robiłem i prawie nic nie pamiętam. Aby rozwiązać problem wystarczyłoby porównywać cenę pierwszego przedmiotu na stronie z następnymi i sprawdzać czy przedmiot należy do tego samego sprzedającego po czym ukrywać na stronie te przedmioty, które mają taką samą cenę i sprzedającego. Już nawet to mogłoby wystarczyć. Kwestia tylko taka, że informacja o sprzedającym pojawia się na stronie dynamicznie po najechaniu myszką na obrazek oferty. Tutaj pojawia się mój kłopot bo nie potrafię zasymulować takiego zachowania kodem - mam zbyt mało czasu na poszukiwania. Może ktoś coś doradzi?

#allegro #skrypty #greasemonkey #userscipt #javascript #jquery
  • 10
@Sztandarsky: ja się już trochę bawiłem i udało mi się do tej pory zrobić tylko porównywanie cen (z pierwszą na stronie) i ukrywanie tych ofert, które mają tę samą cenę. Kwestia tylko taka, że nie mogę się dobrać do informacji o sprzedającym i skrypt działa tylko przy przeładowaniu całej strony, więc jak się przejdzie na kolejną stronę wynikową, to wtedy nie działa bo cała strona się nie przeładowuje - odświeżają się
@tr4b4nt: Ze sponsorowanymi radzi sobie uBlock Origin, a podejrzewam, że promowane też można nim zablokować - sprawdziłem przed chwilą, da się. Ale taki sposób powoduje, że w kategoriach, które mają więcej niż jedną stronę promowanych tworzymy sobie strony puste, które i tak trzeba pominąć jakoś manualnie :) Żeby zrobić to w elegancki sposób to chyba pozostaje tylko pomysł od @Wychwalany
@uwielbiamnalesniki: Jest naprawdę wiele rzeczy, które by się przydały, ale Allegro raczej niczego samo z siebie nie wprowadzi :P Pozostaje tylko twórczość innych osób - ja obecnie o API Allegro nie wiem nic, więc nie bardzo mogę cokolwiek zrobić :)