Wpis z mikrobloga

#paszport #wycieczka #lotnictwo #lotnisko #strazgraniczna #wakacje

hej proszę o pomoc. w czwartek wylatuję z żoną na tydzień do egiptu (a przynajmniej taką wycieczkę mamy wykupioną).. w dokumentach związanych z rezerwacją wycieczki widnieje moje imie i naziwsko oraz nazwisko żony ale PANIEŃSKIE, bo jej paszport zawiera panieńskie naziwsko - dokumentu nie zmienilismy po ślubie czyli od roku czasu. Już nie chodzi mi o przepisy ale o to czy ktoś z Was miał taką samą sytuację i jak to w praktyce się skończyło? Dzownilem do przewoźnika u nich problemu nie ma bo dokumenty wycieczkowe mają być takie jak paszporty. Problem może wyniknąć na #strazgraniczna . Ktoś przechodził taki temat?
  • 16
  • Odpowiedz
@darrrrekdaro: „Dokument paszportowy traci ważność po upływie 60 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę danych, albo od dnia sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska”
  • Odpowiedz
zbieram wszelkie informacje na ten temat. rozmowa z SG lotniskową ogolnie wyglądała tak, ze sam nie wiem co myśleć bo pan powiedział ze ,,no wie pan nie widzę osoby więc nie mogę podjąć decyzji,,. Druga kwestią jest to, że takich zapytań przewija się troche w sieci i nie znalazłem jeszcze przypadku, żeby ktoś nie poleciał przez to.
  • Odpowiedz
@darrrrekdaro:
Kilka razy byliśmy z żoną na Ukrainie. Dopiero za 2 razem, po powrocie, zorientowaliśmy się, że żona w paszporcie ma stare nazwisko.

Tak to wygląda w Medyce. A jak będzie na lotnisku? Trochę loteria, ale szanse są IMHO spore.
  • Odpowiedz
@darrrrekdaro:
2015 - 2016.

W każdym razie już wtedy skanowali paszporty, i sprawdzali coś "w komputerze". Po obu stronach granicy.

Z własnego (niewielkiego) doświadczenia powiem, że kontrola paszportowa na granicy wschodniej jest znacznie dokładniejsza, niż na lotniskach.

A kiedy braliście ślub?
  • Odpowiedz