Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dodaję stąd, żeby potem nie wrzało jak się dowiecie o jaką firmę chodzi.
Zleciliśmy produkcję elementów w Chinach. Czy produkty, które tam powstaną, mają być sygnowane "Made in China" z racji tego, że tam były produkowane, czy mogą być opisane jako "Made in Poland"? Kupując części samochodowe spotkałem się z sytuacją, że opisane były jako "Made in Germany", a wiem, że fabryka stoi kilkadziesiąt kilometrów ode mnie, w Polsce.

Jak to wygląda? Przepisy nie są jednoznaczne.

#prawo #przedsiebiorstwa #firma #dg #dzialalnoscgospodarcza #pytaniedoeksperta #chiny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 5
  • Odpowiedz
fabryka stoi kilkadziesiąt kilometrów ode mnie, w Polsce.


@AnonimoweMirkoWyznania: może mają fabrykę słup w niemczech i w razie kontroli sa w stanie ja wykorzystac jako podkładkę pod ten sticker ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ich stickery nie sa kontrolowane na granicy bo to wewnatrz wspolnoty, a Twoje beda bo to import spoza wspolnoty.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Możesz nabić Made In Polska jeżeli w PL wykonasz jakąś czynność, po której wartość dobra wzrośnie o ponad 50%. Np. wszelkie okulary są produkowane w Chinach, a we Włoszech są pakowane w pudełeczka, dodawane są chusteczki etc. i nagle masz Hugo Arnani Max made in Italy. Poczytaj o 'value added rules of origin'
  • Odpowiedz