Wpis z mikrobloga

Siemka wszystkim. Mam nadzieję że ktoś mi podpowie, bo miał już taka sytuacje. Chce zmienić auto ale mam jeszcze ważne ubezpieczenie. Co trzeba zrobić aby zmienić ubezpieczenie ze starego auta na nowe? Muszę zadzwonić do ubezpieczalni i im to powiedzieć i oni zmienia? Czy mogę też to online załatwić. Aktualnie mam ubezpieczenie w Admirale. #uk
  • 10
@rolson92 Najpierw musisz się pozbyć starego auta, a później możesz przenieś ubezpieczenie jeżeli cena będzie Ci odpowiadać, albo anulować. Tylko wtedy coś tam Ci potrącą na odchodne. Najpierw sobie sprawdź ile Ci wyjdzie na nowe auto, a potem zadzwoń do swojej ubezpieczalni i się dogadaj.
@rolson92: Dzwonisz i mowisz ze chcesz zmienic, jak juz wiesz co chcesz kupic - nawet nie konkretne auto ale przykladowe to powinni ci powiedziec jaka bedzie nowa cena pi razy oko, czy bedzie doplata czy ci cos oddadza za pozostale miesiace, chodz to malo prawdopodobne:). Sam zmienilem 20 letnia toyote na 8 letniego hyundaia, mialem jeszcze 3/4 miesiace do konca ubezpeczenia, niestety byla doplata:(, stare ubezpieczenie to kolo 350£ na rok,
@Robstar nic nie musisz jak masz miejsce deklarujesz sorn i auto czeka na nowego właściciela ile tam chcesz, to nie Polska że musisz mieć ciągłość OC na aucie.
@rolson92: sprawdz czy bardziej nie oplaca sie skasowac i wziac nowe ubezpieczenie. u mnie zmiana auta wyszla sporo drozej, na tyle, ze oplacalo mi sie zaplacic kare za anulowanie i wziecie nowej polisy u innego ubezpieczyciela