Wpis z mikrobloga

W zasadzie skonczylem prace nad SU-152.

Najmniej zadowolony jestem z wiaderka z tylu, na pewno jeszcze kiedys wymienie jak uda mi sie zrobic ladniejsze.

Najbardziej jestem zadowolony z malowania i postarzania pancerza oraz gasienic.

Kolejny w kolejce tygrys z zaloga. Nie jestem jakims wielkim fanem tygrysow, ale trafily mi sie fajne figurki, jak rowniez chce zrobic model z kamuflazem, a poprzedniego tygrysa koncertowo spartolilem, wiec wybor padl wlasnie na ten pojazd.

#poczatkujacymodelarz to moj tag.
#czolgi #modelarstwo #zainteresowania
Kartkowkazgrilla - W zasadzie skonczylem prace nad SU-152. 

Najmniej zadowolony je...

źródło: comment_F4lug84QcVPUqUr8H21gQv3S5KPPhxtA.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@Moj_Panie: Wszystko zależy. Model i kilka farbek kupisz za stówę, a później się doposażasz, w zależności od potrzeb, w dodatkowe rzeczy. Idzie stopniowo, więc aż tak nie odczuwa się wydatków, ale w takim już fajnym warsztaciku ponad tysiąc siedzi na pewno.
A jeszcze dochodzą makiety, jeżeli ktoś chce je robić.
  • Odpowiedz
@ShowTimeUszatek: do tego samego do czego dzis sluzy wiaderko. Zadna filozofia, mozna nosic wode, jakies jedzenie rozszabrowane, umyc sie itp. W zasadzie bogatsze kraje takie jak USA ekwipowaly swoich czolgistow w skladane materialowe "wiadra", a biedniejsi wozili ze soba metalowe. W przedstawionym modelu wyjatkowo zamozna zaloga radzieckiego czolgu.
  • Odpowiedz
@RatKing: nie mam niestety. Na wyczucie robie. Pomysl sobie gdzie to bloto bedzie sie zbierac, gdzie bedzie pryskac spod gasienic i tam popackaj. W wiekszosci czolgow to bedzie na samym dole wanny, dookola zawieszenia, na krawedzi blotnikow i troche po bokach. Jak decydujesz sie na urwany blotnik to powinienes tam popackac bardziej.

Moim zdaniem najlepiej wyglada geste bloto w formie pasty, ale niestety nie da sie gasienic takim usmarowac za bardzo.
  • Odpowiedz