Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, jestem w trakcie przygotowywania wewnętrznego szkolenia z SEO dla QA (+ ewentualnie dla nielicznych Software Developerów). O ile z samym zakresem teorii nie miałem wielkich problemów to z przygotowaniem zadań praktycznych jest już dużo gorzej. Macie może jakieś pomysły na takie zadania? Będę wdzięczny za waszą opinię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aktualnie mam zadania z zakresu:
- robots.txt
- sitemap.xml
- Content (title, nasycenie frazami, itd.)
- Friendly URL
- Znajdź błędy na stronie x używając narzędzia x (jeszcze nie wiem czy to będzie Sitebulb czy Screaming Frog).

Dodam jeszcze tylko, że chodzi mi o zadania na maksymalnie 1h czasu.
#seo #pozycjonowanie #qa #testowanieoprogramowania #tester #testowanie
  • 6
@Sadorus: a może coś z obszaru gdzie zdarzają się prawdziwe techniczne fakapy: statusy odpowiedzi http, przekierowań, obsługi błędów 404/5xx, podobnie błędy przy tworzeniu friendly url np. w razie generowania z pisanych np. cyrilicą, no i wszystkie niepozorne 404 podczas ładowania strony (ślepe JS, CSS, obrazki itp).
Użyj sitebulb bo przez 14 dni jest w pełneej wersji a screaming frog niby 500 URLi ale ma ograniczenia w darmowej.

pokaż im duplikacje contentu ja Samsungu (canonicale)
linkowanie wewnetrzne - jak robić
sitemap.xml - sitebulb pokaze że w pliku mapy nie wolno wstawiac adresów URL dających bledy 4xx/5xx i przekierowania 3xx
jak odzyskiwać ruch - czyli analiza linków do stron 404 i robienie przekierowan :)

Answerthepublic.com - pokaz jak dziala, lub