Wpis z mikrobloga

Mirasy mechanicy i elektrycy! Zwracam się do was z prośbą i zapytaniem czy istnieje jakikolwiek patent, aby zamontować "normalne radio" (2 din) do peugeot 407 2006r. Jednocześnie zachowując fabryczne na swoim miejscu? Wiecie schować pionnierka w schowku, żeby tam sobie z ukrycia grał. Tylko pytanie czy są jakieś schematy, pomysły, rozwiązania? Bo jak wiemy fabryczne radia nie urywają czterech liter, a moje "stare" ma wszystko czego potrzebuję. I nie wiem jak zareaguje wyświetlacz autka.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektryka #radio #elektronika
  • 6
@TheOneEyedKing: Podprowadzić do niego zasilanie, przewody głośników i będzie działać. Głośniki najlepiej odłączyć od fabrycznego radia. Raczej niefabryczne radio nie będzie miało żadnej komunikacji z wyświetlaczami samochodu, chyba najwyżej to można jakiś adapter moduł aby współpracowało z fabrycznym sterowanie z kierownicy.
Nie wiesz czy to fabryczne radio ma zwykłe kostki ISO?
W tym aucie, radio ma wyświetlacz zintegrowany z całym autem i jego modułami. Klima, spalanie, nawiewy, trasa... Wszystko jest zamknięte w jednym systemie. Dlatego chcę je zostawiać pod zasilaniem, bo czuję, że jak je odłącze to będzie tona problemów. Najlogiczniej to właśnie jak wspomniałeś odpiąć głośniki i z oddzielnym zasilaniem podłączyć do starego radia. Nowe niech sobie gra niemo. Jedyna opcja.
@TheOneEyedKing: u siebie zrobiłem w fabrycznym radiu bluetooth po którym normalnie można muzykę słuchać (A2DP), rozmawiać, działają klawisze pod kierownicą wtedy wyświetla się tytuł na wyświetlaczu, i USb też działają klawiszę i wyświetlacz. Niestety equalizera nie da sie dorobić do fabrycznego radia.