Wpis z mikrobloga

@Bonifacy13: dwa rozdzielacze, jeden na parterze, drugi na pietrze, zasilane z jednego obiegu kotłowego. W rozdzielaczach nie ma nic poza rotametrami. Rotametry ustawione pierwszej zimy, od tamtej pory nikt ich nie dotyka. Temperatura sterowana przy kotle w zależności od temp. na zewnątrz. W każdym rozdzielaczu 8 pętli. Do rozdzielaczy doprowadzona elektryka oraz kable z każdego pomieszczenia (gdyby chcieć w przyszłości podłączyć czujniki temperatury, ale okazało się ze automatyka nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Bonifacy13 ja na parterze + łazienka na piętrze robię podłogowe a reszta piętra w kaloryferach. Sterowanie temperaturą mam tam gdzie się najwięcej siedzi (salon) a na piętrze pokrętłami na kaloryferach sobie mogę dobrać tyle ile trzeba.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nobel210 zwykly panel nie winyl, ale dosyc ciezki i gesty. Podklad to mata kwarcowa. Temp. na zasilaniu zmienna, zależna od pogody. Temp. na kaflach taka jak zadana, na panelu niecaly 1C mniejsza. Temp. w pomieszczeniach 1C mniejsza jak podłogi. W domu zazwyczaj jest 23C
  • Odpowiedz
@geszue: I dzięki, u siebie w domu będę montował pompę ciepła i w całym domu jest ogrzewanie podłogowe. Kafelki tylko w łazienkach, ostatnio facet na sile chciał mi wcisnąć panele winylowe bo tylko takie nadają się do podłogówki. Nie sadze ze są złe ale cena 170zl za metr to trochę dużo. Wiem ze ludzie nawet deskę trójwarstwowej kładą na podłogówkę.
  • Odpowiedz