Wpis z mikrobloga

Jak w dzisiejszych czasach znaleźć tokarza? Są jakieś grupki ludzi na fb chcących trochę dorobić?
Raz na jakiś czas potrzebuję jakąś tulejkę, dwie, czasami 5 - rysunki robię zawsze zgodnie lub prawie zgodnie z sztuką. W normalnych zakładach wyceniają mi tulejki typu redukcja fi 20 po 60zł, gdzie znajomi tokarze zawsze robili 10 takich za 4 paka + materiał. Niestety zdrowie im siadło i nie chcę ich męczyć. Tak samo nie uśmiecha mi się jakaś lewizna z ludźmi z zakładów itd.
Nie zrozumcie mnie źle, chcę ucziwie zapłacić za pracę, ale normalne firmy po prostu zbywają takich małych detalistów.
Strach prosić o wycenę jakiejś grubszej sprawy, gdzie trzeba coś zrobić z pomysłem. Z #cnc jest prościej niż z znalezieniem dobrego majstra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Własna #tokarka dopiero za rok ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#obrobkametali #slusarstwo
  • 19
  • Odpowiedz
Jak w dzisiejszych czasach znaleźć tokarza?


@HamRadioOp: Na mirko.

Ja raz potrzebowałem dwóch tulejek, to mi zaraz jakiś mirek napisał, że jak nie znajdę w sklepie, to mi za darmo takie wytoczy. (Ale znalazłem w Castoramie idealne.)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HamRadioOp: znajomi ci zrobia taniej, ale firmy maja swoje ceny i tyle. Nawet glupia redukcja tyle bedzie kosztować, bo to pewnie z pół godziny roboty, a tokarz nie robi za 10zł/h i pracodawcs chce zarobic. Niestety, jak chcesz "normalne" ceny to tylko lewizny u znajomych, oni ci zrobia za dyszke, dwie na firmowym materiale z powminieciem marżycie firmy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@HamRadioOp na fejsie jest chyba grupa w stylu cnc zlecenia. Tam możesz próbować znaleźć mirka w garażu z tokarka w swojej okolicy. Jakby to był Białystok to ja mógłbym coś wyturlac
  • Odpowiedz