Wpis z mikrobloga

Mam pytanie techniczne. W niektórych grach (Wiedźmin 3, Gta 5) "falują" mi cienie na budynkach. Wrzuciłem krótki filmik pokazujący o co dokładnie mi chodzi - na zdjęciu zaznaczyłem dokładnie miejsca, gdzie to zjawisko występuje, żeby nie było wątpliwości o czym mówię. Sprzęt: MSI 1070, i5-6660k, 16GB RAM. O co tu chodzi, da się to jakoś naprawić? Gra działa płynnie na 60fps, ale drażnią mnie te migotania cieni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pcmasterrace #komputery #wiedzmin3 #pytaniedoeksperta #gry
Pobierz sztacheta - Mam pytanie techniczne. W niektórych grach (Wiedźmin 3, Gta 5) "falują" m...
źródło: comment_clUrS5LwRXobwTx6K7yoUB61TXHUKZJF.jpg
  • 10
@sztacheta: uu qurwa no to grubo, bo wyświetla Ci cienie nieadekwatnie w czasie. Idź zresetuj ustawienia graficzne. ja nie jestem w tym mieście (zresetowałam gre, bo gram 2 raz i nie otworzyłam jeszcze tej lokacji i nie sprawdze czy mi też się ścina) ale no wiadomo że cień się czasami potrafi qurwić tylko, że ja nigdy nie mam "zawsze" jak wystąpi to taki bug raz na 132323123213
@FuzzyWuzzy: tak, tylko że tam też jest sporo opcji (akurat o cieniach nic), a jak wspomniałem nie znam się na tym za bardzo. Myślisz, że musiałbym zjechać z ustawieniami przy tym sprzęcie? Rozdzielczość FHD.
Zresztą, zauważyłem to też np. w GTA, więc problem nie dotyczy jednej gry.