Wpis z mikrobloga

#minecraft #pytanie #gry #pewdiepie

Mireczki może trochę głupie ale możecie polecić jakieś ciekawe let's play'e minecrafta podobne w stylu do pewdiepie?. Jestem ciekawa co nowego się pojawiło w grze ostatnio, a nie grałam już dawno. Sama szukałam na yt, ale te najbardziej popularne są strasznie rozwleczone. Fajnie jak by były z humorem i żeby ktoś opisywał co robi i jak. Chciałabym sobie przypomnieć jak tam wszystko działa, bo już nie pamiętam jak to było z tym zaklinaniem, albo jak pokonać smoka. Preferowany język angielski, ale po polsku też może być :)
  • 15
@Blazeowsky no pewdiepie oglądałam właśnie i jest świetny, ale zanim on zaliczy wszystkie atrakcje to trochę jeszcze minie ;) A może jest ktoś podobny kto wcześniej grał. Szukam takiego skondensowanego letsplaya żeby sobie przypomnieć co i jak, i wrócić do gry. Bo ze mnie taki gracz właśnie jak z pewdiepie, niby coś tam wiem co i jak, ale nie do końca. A nie chce mi się czytać całej minecraftowejwikipedii znowu ;)
@nika_blue: nie wiem ale masz tu krótki tutorial:
1. ścinacz drzewo ręką
2. otwierasz ekwipunek
3. drewno przerabiasz na littlemonster69
4. z części w/w desek robisz patyki
5. robisz crafting
6. robisz siekiere i kilof
7. ścinasz więcej drzew (na zapas)
8. rozwalasz kamień
9. robisz piec i lepszy kilof
10. wykopujesz węgiel i żelazo
11. przetapiasz na żelazo
12. robisz kilof i miecz i zbroje
13. szukasz diaxów
14. gdy
@nika_blue myślę, że nawet jak znajdziesz, to trochę nudno by ci się to oglądało,bo ten youtuber by już znał większość rzeczy :) Najlepiej jak się samemu odkrywa kawałek po kawałku :D
Też przez Pewdsa wróciłem do grania i się jaram tym, co nowe
@Blazeowsky dzięki, no niby to wszystko wiem i pamiętam, ale jakoś zawsze jak gram to się boję iść do endu czy chociaż netheru. Nawet jak sobie zrobię zbroje z diamentu, to i tak mi się wydaje, że jestem strasznym noobem. Czy w tej grze jest jakaś technika walki poza spierniczaniem której nie ogarniam? ;)
@PanNocebo no właśnie w końcu zamiast oglądać to zaczęłam sama grać i trochę się pozmieniało :) Po 2 minutach koszenia drzew zaatakowali mnie rozbójnicy xD Kurcze zapomniałam już jaka to powolna gra. Po całym dniu grania nawet jeszcze diamentu nie znalazłam. I wszędzie jest tak daleko. Ale fajnie wrócić po dłuższej przerwie, też winię za to Pewdiepie ;)
@nika_blue tak samo miałem z tymi rozbójnikami xD Wzięli mnie z zaskoczenia i skopali mi tyłek. Gnoje.
Bardzo powolna. Uświadamiam to sobie zawsze jak chatę buduję :D Ale mega mi się podoba cały ten motyw map ze skarbami, statków, ruin i w ogóle rzeczy, które zrobili z oceanem. Nagle jest tak, że jeśli do wody jest daleko to jest trochę nudno xd
@PanNocebo no właśnie ja sobie niby wybrałam miejscowkę przy morzu ale po drugiej stronie wody jest wielka pustynia i jeszcze nie znalazłam żadnego statku ani mapy, ale też boję się iść na dłuższą wycieczkę bo mnie leją wszędzie. Poszłam do świątyni na pustyni i jak kopałam w dół to mi creeper spadł na głowę nie wiadomo skąd i wszystkie rzeczy mi znikły, mimo że tam pobiegłam od razu xD Tak to się
jak kopałam w dół to mi creeper spadł na głowę nie wiadomo skąd

@nika_blue przepis na zawał serca xD Takie uroki minecrafta. Możesz schować wszystko co cenne i ruszyć z wielką mapą w daleką podróż :d Do wody wskakiwać teraz jest w sumie trochę strasznie, bo zombiaki trójzębami rzucają. Raz już zgubiłem w wodzie swój cenny dobytek przez taką mendę :d
@xVolR nie no mam tarczę, zbroję i miecz i jakoś to idzie, ale czasami te moby są nie do ogarnięcia, np. w kopalni pełno szkieletów, większość normalna, ale jeden ma super speeda i przebiega przezemnie i mnie atakuje od tyłu i biega jak porąbany tam i spowrotem. Czasami nie wiem czy to są bugi czy tak ma być.
@PanNocebo no to prawda, można zawału dostać w tej grze, okazało się, że mam pod domkiem opuszczone kopalnie i strasznie się boję po nich chodzić, bo dźwięki potworów w ogóle nie mają sensu i czasami nie wiem czy są blisko czy za ścianą czy na innym piętrze. Straszniejszy ten Minecraft niż Silent Hill i Resident Evil razem wzięte xD
Straszniejszy ten Minecraft niż Silent Hill i Resident Evil razem wzięte xD

@nika_blue Żebyś wiedziała xD Ja się stresuję zawsze w tych kopalniach jak cholera. Nie ma opcji żeby się tam nie zgubić i nie trafić na te durne jadowite pająki. A weź wyobraź sobie jeszcze grać w wirtualnej rzeczywistości xD