Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak umyc rower? Mieszkam w bloku, a nie dam rady go umyć pod prysznicem, bo za mało tam miejsca. Próbowałem mokrą ścierką, ale to jest katorga a trudno dostępne miejsca i tak są brudne. Myślałem żeby jechać na myjkę ciśnieniową. To dobry pomysł? Myłbym go z większej odległości. #rower #rowery #mtb #pedalujzwykopem
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To dobry pomysł?


@NoNameNoIdeaNoLife: Jeśli nie będziesz walił po piastach i napędzie. Polecam taką siukawkę ogrodową do kwiatów o pojemności 3-5 litrów. Trochę popompujesz i bezpiecznym ciśnieniem zmyjesz wszystkie brudy.
  • Odpowiedz
no właśnie napęd mam strasznie uwalony,


@NoNameNoIdeaNoLife: Od jednego mycia nic się stać nie powinno, ale jednak polecam wybrać się do ogrodniczego po ten zraszacz. To taka uniwersalna zabawka, więc na strychu leżeć wiecznie nie będzie.
  • Odpowiedz
no właśnie napęd mam strasznie uwalony

@NoNameNoIdeaNoLife: To się nie robi "na szybko" tylko rozpina łańcuch, zdejmuje kasetę i wszystko myje benzyną ekstrakcyjną czy innym "odtłuszczaczem do rowerów". A zębatki przerzutki koniecznie wyszczotkować solidną szczotką do zębów i przetrzeć odtłuszczaczem. Reszta roweru do przetarcia szmatą co jakiś czas spryskiwaną odtłuszczaczem. Tylko jakąś szmatę podłóż pod niego żeby nie uwalić podłogi smarami wymieszanymi z brudem.

No chyba, że to rower z
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: Elo, Właśnie jestem po czyszczeniu i woskowaniu jednego ze swoich wariatów. Czyściłem w piwnicy bloku z błota płynem do mycia szyb w sprayu i szczoteczką żeby zruszyć cięższe zabrudzenia. Równe dobrze mógłby być spryskiwacz z wodą i mydłem/szamponem/płynem do naczyń. Niech Cię ręka boska trzymie żeby nie jechać na samoobsługową dla aut xD. Jak masz brudny napęd to dobrze zabezpiecz piastę żeby sobie smaru nie wypłukać tak samo z
  • Odpowiedz