Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy mam teraz chwilę czasu i pomyślałem by otworzyć kanał na youtube. Zajmować miałby się technikami ninja/survival/militaria i tematyką ulokowaną w około, ale nie chodzi tutaj o pokaz technik jak uderzać ręką czy mieczem (jednak taki opis np jak uczono by szły cięcia), więc uszeregowane informacje zostałyby w działy takie jak:
- podstawy ogólne, omówienie walki wręcz i bronią ciekawostki, ale nie pokazy techniki (tego typu rzeczy to na sali treningowej a nie przez net), narzędzia, walka na odległość (broń miotana itp., omówienie)
- pirotechnika/chemia (wkłady, pojemniki, lonty/zapalniki zastosowanie)
- trucizny/zioła
- medycyna - choroby/urazy/opisy/leczenie/ratownictwo 1 pomoc
- geografia/survival/meteorologia/techniki woda/ogień/śnieg itd/obserwacja/zwierzęta/rośliny/jedzenie-gotowanie/ komunikacja/obozowisko/zbieractwo/łowiectwo
- podstawy aktorstwa/mowa ciała/procesy grupowe/charakteryzacja/emocje
- techniki wejścia/wyjścia/ucieczki/ukrywanie/obezwładnianie
- światło/wzrok/zmysły
- zbieranie informacji
- strategie/taktyki/kierowanie oddziałem
- podstawy polityki
- techniki/sztuczki/manipulacje psychologiczne/socjologiczne
- uzupełnienie/streszczenie starych pism

Zajmowałem się trochę treningiem tego typu rzeczami (wszystko legalnie) przez prawie 10 lat, mam materiału pewnie na kilka lat i chciałbym się tym podzielić. Niestety organizm siadł i co najwyżej mogę zrobić filmy typu gadająca głowa. Teraz następuje pytanie czy opłaca się poświęcać czas i wysiłek, czy ktoś mógłby coś takiego oglądać. No i jak ma się sprawa z monetyzacją i od strony prawnej, czy youtube nie kasuje w takich tematach monetyzacji, nie blokuje filmów no i czy opisanie składu i produkcji środka wybuchowego czy trucizny lub manipulacji nie spowoduje negatywnych konsekwencji prawnych w stosunku do mojej osoby, pomimo tylko chęci podzielenia się wiedzą (jak mawiał jeden mój profesor, różne rzeczy powinno się wiedzieć do obrony a nie ataku), a nie bycia talibem czy coś takiego. Czy opłaca się prowadzić jednocześnie też po angielsku kanał Co o tym myślicie?
#youtube
#pytanie
  • 2
@Turahk: No właśnie chcę pokazać, że miecze i tego typu rzeczy to nie była podstawa działań - wizerunek filmowy w czarnym stroju z teatru kabuki. Chociaż sam jestem posiadaczem jednej.