Wpis z mikrobloga

Siema, planuję się przebranżowić na Scrum Mastera. Mam prawie 3 lata doświadczenia w #it (tester).
I tu pytanie, czy sam certyfikat PSM z doświadczeniem IT w agile wystarczyłoby na stanowisko chociaż entry level (scrum master chyba, w tym przypadku nie widziałem podziałow na jr./mid)?

#pytanie #pracait #agile #scrum
  • 8
  • Odpowiedz
@Schlangmannkopf: Ciężko. To jest rola w stylu Product Ownera. Najlepiej pierwszy exp złapać w obecnej firmie jako zmiana stanowiska a dopiero później szukać na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@Schlangmannkopf: jak sobie wyobrazasz prace 40h tygodniowo jako scrum master? xD
Musialaby Cie lyknac jakas wielka firma z wieloma zespolami... praca scrum majstra to kilka godzin tygodniowo.
Predzej z tego testera sie przekwalifikuj... ale moim zdaniem latwiej znalezc prace jako tester niz koles od #!$%@? i dodawania spotkan do kalendarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FantaZy: W 90% firm tak wygląda praca scrum mastera - ich motto jest "jeżeli nie zauważasz, że mnie nie ma to znaczy, że dobrze wykonuje swoją prace" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FantaZy: No właśnie chodzi o to, że nie znam nikogo osobiście, który by mi nakreślił codzienny grafik SM, więc ciężko o jakiekolwiek realistyczne wyobrażenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że duża część SM to po prostu ktoś z Dev/Test teamu z zadaniami SMa, a ogłoszeń z pełnym etatem widzę co dzień, a czy faktycznie robi 8h dziennie to inna sprawa xD Pewnie tak jak mówisz, jeśli
  • Odpowiedz