Wpis z mikrobloga

Wyjaśnijcie mi dlaczego ładowarka dająca 0.5 A prądu o napięciu 4.2 V ładuje baterię o pojemności 3 Ah i max napięciu ładowania 4.2V i prądzie ładowania 1.5-4 Ah w cztery godziny od momentu bezpiecznego do pełna? Nie powinna się ładować conajmniej 10 godzin? Proszę po polsku, bo jestem dzbanem z #fizyka.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Noct: raczej wszystko jest ok. Taka bateria przy takim prądzie powinna się ładować ok 6 godzin, a licząc straty w pojemności do 2 Ah to ta bateria mogła się naładować do pełna w 4h. Według mnie wyładowanie poniżej 3V też trochę zaszkodziło baterii powodując lekki spadek pojemności.
  • Odpowiedz
@Gorion103: super, to jeszcze czy do sprawdzenia pojemności trzeba po prostu mierzyć czas, jeśli zjadam z niej 35W (3.5 V)? Jeśli ma 3 Ah, to powinna się rozładować w około 21 minut, tak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Noct: no, jesli ladowanie/rozladowanie masz stałym prądem to tak, musisz wiedzieć jakim faktycznie prądem ładowane/rozladowywane jest ogniwo, dlatego zeby miec dokładny pomiar przydałby bsie6 miernik.

Najłatwiej mieć ladowarke z opcją badania pojemności - wystarczy wtedy włożyć baterie, wybrac opcjrle, odczekac jakis czas i przeczytać wynik. Np. Pic rel.
Gorion103 - @Noct: no, jesli ladowanie/rozladowanie masz stałym prądem to tak, musisz...

źródło: comment_LgRXiVEls6ogyVLVQAiPMHaioBd3IgwY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz