Wpis z mikrobloga

Od czasu do czasu znajomym reinstaluje systemy, zwłaszcza na lapkach bez tych badziewnych aplikacji producenta xD Ale no pierwszy raz mi się w końcu trafił taki z naklejką Win8. W sumie to teraz mam lekką zagwozdkę bo nigdy nie instalowałem nic nowszego niż Win7, sam używam 7 prywatnie i sporo znajomych też tą wersję preferuje.
Ale do rzeczy, jak to wygląda z aktywacją, pobraniem obrazu ISO itd.? Można je w końcu bez utrudnień i przekopywania miliona wersji pobrać ze strony MS? Naklejka nie ma kodu, ale ten to chyba jest zaszyty w BIOSie? Oraz czy jest jeszcze możliwość od razu zainstalowania Win10 za darmo na tej licencji?
#kiciochpyta #pcmasterrace #komputery
  • 13
@1N4148: brak naklejki = brak klucza, poza tym w BIOS-ie. Musisz postawić 8, zainstalować certyfikat i klucz, potem możesz uaktualnić do 10. Po wszystkim 10 będzie się dało instalować bez klucza i sama się aktywuje.
@PozorVlak: klucz w BIOS-ie na zwany też tablicą licencyjną to jedno
klucz, który należy zainstalować to uniwersalny klucz oem, właściwy dla danej wersji systemu, musi pasować do tego w BIOS-ie i certyfikatu
widać, że nigdy w tablicach nie grzebałeś...
@1N4148: Windows 8.1 mi bardziej podchodzi niż 10 i 7. Kafelki na cały ekran dla mnie to wspaniała rzecz, klikasz na klawiaturze znak windows i masz od razu to co chcesz mieć, a nie jakieś klikanie w menu start i pozycjonowanie kursora aby wejść w podmenu i znów w podmenu.
Dzięki Mirki za odpowiedzi, ostatecznie udało się bez problemu postawić 10 z opcją "nie znam klucza" a on się sam aktywował chyba zapisanym w BIOSie kluczem ;)
@Aysorth Niestety chyba to kiedyś będzie konieczne, ale jakoś na razie nie potrafię się na ten system przestawić, jak dla mnie ma zbyt wiele zbędnych, kompletnie niepotrzebnych mi rzeczy. Konfiguracje itp. są zbyt bardzo "user-friendly" za razem nie umożliwiając mi w łatwy sposób ustawić rzeczy