Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś co zrobić, gdy kupiło się za gotówkę telefon z allegro? Wyszło na to, że jest on ze sprzedaży ratalnej Plusa, o czym sprzedawca nie poinformował i zaczęły przychodzić ponaglenia spłaty raty. Telefon na zainstalowane aplikacje Knox i Info o których napisał kiedyś @niebezpiecznik-pl w artykule . Na szczęście nie minęło jeszcze 14 dni od doręczenia i mogę w @allegropl: zwrócić lub odpalić ochronę kupujących (tylko na czym ona polega?). Jakieś podpowiedzi? Sprzedawca nie odbiera telefonu. #allegro #plus #smartfon #prawo
Pobierz dasistfubar - Podpowie ktoś co zrobić, gdy kupiło się za gotówkę telefon z allegro? W...
źródło: comment_JuPEHzf5Gz1EozYHgxjtK8dhBWKKY2j9.jpg
  • 53
Co do tego że nie odbiera telefonu to załóż dyskusję na allegro i opisz problem i wystarczy, jeśli sprzedający nie odpowie to allegro zablokuje mu konto i będziesz mógł skorzystać z Programu Ochrony Kupuących i ubiegać się o "do 50% kwoty za zakupiony przedmiot jeśli jest niezgodny z opisem" ale zanim to myślę, że łatwo uda Ci się dogadać ze sprzedającym .


@n3x337 co to za bzdura? Allegro wymaga WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA na
le na jakiej podstawie ma pozwać plusa? Plus nie podpisał umowy z nim i nie jest on właścicielem sprzętu.


@TylkoDuda123: No właśnie w tym sens, że Plus nie jest właścicielem telefonu, a blokuje korzystanie z niego. Nie ma do tego prawa.
Miałem identyczna sytuację koleś wziął telefon na raty zapłacił jedna i wystawił na sprzedaż, po jakimś czasie użytkowania plus zablokował dzwonienie i w ogóle wszystko xD nie pieprz się i odsyłaj a jak nie da rady to pisz do allegro albo cisnij na bagiety xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@milliebobbybrown666: takich w sensie jakich? Na allegro nie kupuje się elektroniki? O faaak, a jak głupi wydałem w ten sposób jakieś kilkadziesiąt tysięcy złotych w ostatnich latach. I co teraz?
@srogie_ciasteczko: wypłate dostajesz z POK po otrzymaniu pisma z policji/prokuratury o wszczęciu dochodzenia a umorzenie jest dopiero później, przecież najpierw musi się te dochodzenie rozpocząć . poza tym już od kilku miesięcy jest opcja, że allegro samo zgłasza sprawę na policję albo ty, masz wybór w formularzu POK, przy pierwszej opcji ty możesz być wezwany do policji na zeznania ale nie zawsze tak jest, zależy to od ilości osób poszkodowanych przez
@n3x337 o to chodzi, że policja w ogóle ODMAWIA WSZCZĘCIA POSTĘPOWANIA przy kwotach poniżej 100 zł (wtedy allegro nie pomaga), sami mi tak powiedzieli na komisariacie, zanim przysłali umorzenie...
Na tej jednej aukcji, gdzie mnie oszukano, kupujących było 17... Świetny sposób na zarobek.