Wpis z mikrobloga

Bank #pekao S.A. pozazdrościł tagu #banki #majozaduzopiniendzy i rzucił na rynek zestaw promocji dla nowych klientów. Na start do zdobycia jest 100 zł premii okraszone przyzwoitym kontem oszczędnościowym na 3% w skali roku (do 30.000 zł) przez okres 6 miesięcy. Oprócz tego możecie korzystać z Karty Rewolucyjnej (tak, nazwa nieprzypadkowa). Jest to karta wielowalutowa, która pozwala płacić za granicą i wypłacać środki z bankomatów bez kosztów przewalutowania i bez prowizji.

Konto można założyć...przez selfie. Mówiąc bardziej profesjonalnie poprzez biometrię. Konto i karta są darmowe jeśli zapewnicie wpływy na 500 zł miesięcznie i wykonacie 1 płatność kartą na dowolną kwotę. Wpłaty w oddziale też są za free. A wiadomo, oddziałów Pekao ma naprawdę sporo.

Szczegółowa analiza promocji u mnie na blogu.

#pieniadze #bank #promocja #promocje #konkurs #zarabianie #lokata #oszczedzanie #oszczednosci #bankowosc #kontobankowe #jakdorobic #okazja #okazje #lokaty #bankomat #revolut
  • 13
@Dpdp: Stosowany jest tutaj kurs rzeczywisty oferowany przez organizację Mastercard. Bank nie narzuca swojej marży do kursu. Ponadto niektóre banki narzucały prowizję za sam fakt przewalutowania, np Citi 5,8% wartości transakcji (masakra).
@kok_fin: Nie powiem że Pekao nie ma jednej z lepszych ofert na rynku banków w Polsce, być może nawet egzekwo z kilkoma najlepszą.
Ale porażka że Pekao transakcje z walut innych niż USD najpierw przelicza na USD a dopiero potem na PLN. Nawet nie wiem czy mają z tego zysk, chyba niekoniecznie. Ale da się inaczej patrz #revolut też z MasterCardami. Więc jest pewien delikatny narzut.
@Dpdp: ja nie wiem jak innych niż USD. Mam u nich konto z mastercardem i płatności w EUR zarówno przez neta jak i kartą za granicą mam w lepszym kursie niż revolut. Liczy równo po kursie mastercarda bez żadnych prowizji
@GOSTEKPL: O, możliwe że euro też idzie w pojedynczym przewalutowaniu ale to by znaczyło że na infolinii wgl się nie znają i że niedobrze że nie sprawdziłem testowo sam xD
@Dpdp: powiem tak - najważniejszy jest ostateczny rozrachunek, a ten jest super, bo kursy stosowane przez Pekao są na bardzo dobrym poziomie. A że następuje tu podwójne przewalutowanie? Ich sprawa, widocznie takie technikalia :)