Wpis z mikrobloga

Jak wygląda z kontrolami bagażowymi w Rynairze? Nie dokupowałem bagażu 10kg, bo kolezanka mi mowila, ze leciala juz kilka razy i ani razu jej nie sprawdzali. Moja walizka ma jakoś 53x38x18 dlatego nie liczy się jako bagaż podręczny. Słyszałem, że w Wizzairze patrza na to i sprawdzjaą, więc tam już dokupiłem za 17 ojro () Lecę na Maltę z Krk i z Malty także Rynairem do Turynu. Był ktoś tam, bądź leciał z Krk i wie jak to wygląda?

#rynair #linielotnicze #bagazpodreczny #bagazrejestrowany #cebulka #wizzair #krakow #lotnisko
  • 15
@ms93: No tak, o tym piszę, 58 złoty muszę dopłacać więcej, ale już dokupiłem w Wizzairze za 17 ojro, musialbym tez dokupic na Malcie w ojro i sumka sie uzbiera, a czytam i ta kolezanka mi mowila ze nie sprawdzaja, dlatego sie waham. Nie wiem ile sie doplaca na lotnisku jak mnie przyskrzyni facetka
@must: Nie, napisałeś o dopłacie 56zł za bagaż rejestrowany, a nie o pierwszeństwie wejścia pozwalającym na wzięcie dodatkowego bagażu na pokład. To dwie zupełnie różne rzeczy.
Nie sprawdzają za każdym razem, ale jeśli będziesz próbował wejść ze sztywną sporą walizką nie mając pierwszeństwa, to jest bardzo duża szansa, że pracownik specjalnie dla ciebie zrobi kontrolę i każe ci włożyć ją do stojaka, bo jesteś idealną ofiarą na dopłatę. Liczyć na szczęście
@must: Ok, zapomniałem o opcji bagażu rejestrowanego 10kg, który cenę ma podobną do rejestrowanego. Tak czy inaczej, najlepszą opcją będzie raczej pierwszeństwo, bo wtedy nie musisz nadawać bagażu i potem na niego czekać.
@ms93: Czyli 58 złoty faktycznie, z opłatą na Malcie wyjdzie grubo ponad 100, a wolałbym jednak sobie to tam wydać. Pomyślę jeszcze, bo chyba kara wynosi 25 euro.
@must: To trzeba było myśleć kupując bilet, bo wtedy pierwszeństwo kosztuje mniej i mógłbyś je mieć chyba za 6€ za odcinek. Z taką walizką masz prawie pewność dopłaty, ale jak chcesz, to możesz spróbować czy uda ci się przemknąć. Popatrzyłem do cennika i faktycznie nadanie bagażu przy wyjściu kosztuje 25€.
@must: Radzę dokupić, ostatnio sporo latałam z balic i praktycznie każdemu kto nie mial priorytetu, a jego bagaż był większy niż torebka/plecak kazali wkładać do tego takiego koszyka. I z tego co kojarzę dopłata na miejscu wyjdzie Ci duuuzo więcej niz jak kupisz online.
@ms93: Nie mógłbym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ceny są takie same jak teraz i wynosza tyle samo.Nie ma czegos takiego jak dokupujeesz tylko pierwszenstwo. Masz pierszenstwo I walizkę, a nie albo jedno albo drugie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@must: Są dwie opcje dodatkowe: pierwszenstwo wejścia, które pozwala na wzięcie dodatkowej walizki na pokład i bagaż rejestrowany 10kg, który pozwala na nadanie porównywalnej walizki jako bagaż rejestrowany. Nie jestem pewny co do ceny tego bagażu 10kg, ale pierwszenstwo na pewno kosztowało mniej przy zakupie biletu niż jako usługa dodana później. Później zmienili na cenę zależną od ilości wykupionych pierwszeństw w danym locie i nie wiem czy nadal cena zależy od