Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
podjąłem decyzję o emigracji. Mam 23 lata i jestem trochę znużony życiem w Polsce, chciałbym spróbować czegoś innego. Obecnie pracuję fizycznie, zarabiam całkiem przyzwoicie, ale nic mnie tu nie trzyma. Zastanawiam się tylko, gdzie się udać. Zastanawiam się nad dwoma krajami, mianowicie UK i Holandia. Przewaga Anglii jest taka, że z angielskim już jakąś styczność miałem i dam radę się jakoś dogadać. Wiadomo, że w dłuższej perspektywie można się uczyć niderlandzkiego, ale będzie to nieporównywalnie trudniejsze z szlifowaniem angielskiego. Jakie macie doświadczenia i który kraj ze swojej punktu widzenia Wam bardziej odpowiada?


#holandia #uk #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Gdzie wyjeżdżać?

  • UK 49.5% (46)
  • Holandia 50.5% (47)

Oddanych głosów: 93

  • 13
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Osobiście wybrałbym UK, ale ekspertem oczywiście nie jestem xD A dlaczego? Nie wiem, Holandia nigdy mnie nie pociągała, a brytyjska kultura, historia, język, piłka nożna itd już tak. Patrzałbym przede wszystkim pod kątem tego, w którym kraju chciałbym żyć, a nie do którego "opłaca się" jechać, bo co mi z tego, skoro będę się męczył każdego dnia?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy, każdy kraj ma swoje plusy i minusy. Ja osobiście jak byłem na miesiąc w Anglii (nie w celach zarobkowych) to myślałem że depresji jakiejś dostanę, wszystko wygląda tak samo, z pogodą też różnie no i jakoś tak ogólnie ponuro. Plusem jest to że angielski, ale po angielsku dogadasz się też w Holandii. Transport publiczny masz tutaj dobrze rozwinięty, wszędzie praktycznie dojedziesz rowerem. W Holandii jeżeli się dobrze ustawisz (mam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem ci z perspektywy paru lat w Holandii że wybrałbym UK a w szczególności pociąga mnie Szkocja, niestety sprawdza się stare powiedzenie że jeżeli nie jesteś Dacz to nie możesz macz,najgorsza w tym wszystkim jest ta twoja tymczasowość i tubylcy którzy mimo że przyjaźni to najchętniej by ci bilet w jedną stronę z powrotem do Polski wykupili,a o tym jaki poziom 90% naszej emigracji reprezentuję już nie wspomnę

Ale jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym wybrała UK. Podszkolisz język, możesz na miejscu uczyć się obcego czy iść na kursy. Tanie koszty życia, ciekawa architektura, historia (co kto lubi, ale ja tak). Sama będąc w tym samym wieku wyjechałam do Irlandii i bardzo mi się podoba :)
  • Odpowiedz