Wpis z mikrobloga

@Credek: Daj sobie spokój z tym systemem. Aktualnie mija rok jak na nim pracuje. Co update, to sypie błędami. Mam dużo projektów do przerzucenia, aby go tak szybko zaorać, dlatego musze siedzieć na tym czymś. Ogarnę backupy i usuwam to na rzecz czegoś stabilnego. Owszem wygląda efektownie, fonty i kolorystyką są piękne ale to nie jest system na dłużej. Pozdrawiam.
@Credek: ¯\_(ツ)_/¯

Nie siedzę do końca w tym segmencie "dla noobów". Niektórzy polecają Linux MX. Ja na niektórych komputerach testowałem inny system tych twórców (Antix) i jest on naprawdę nieźle ogarnięty (jak jesteś pół nerdem i chcesz potenjalnie się pobawić czymś bardzo prostym, może nawet prymitywnym, ale ultra szybkim to da radę XD)
@Gippo86 też ładnie wygląda. Czego dokładnie potrzebuje - wcześniej tylko okna i Mac, dostałem całkiem wydajne pudło (i3, 8gb ramy, grafika nie wiem, nie gra roli) i chciałem sobie sprawdzić system, myślę też coś o pojsciu w bezpieczeństwo i testy penetracyjne.
Można powiedzieć że jestem taki pół geek ale nie wiem jak ugryźć temat.

W zasadzie wszyscy polecają klasykę na początek (zaznajomienie się z terminalem) czyli Ubuntu albo Minta, ale z racji