Wpis z mikrobloga

@singollo: Arena nudzi głównie z tego powodu, że 99% przeciwników gra jedną z 3-4 talii które akurat są uważane za najmocniejsze. Granie z brainletem, który skopiował czyjś deck i jeszcze nie potrafi nim grać to jak grać z jakimś słabym botem, zwłaszcza jak grasz przeciwko mono red.
@Ptrg: Może w takim razie pomogę Ci zrozumieć. Masz do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy różnych kart, z których możesz wymyślić coś ciekawego. Nawet w standardzie masz ich ponad tysiąc. Masz sobie talię, którą złożyłeś i chcesz sobie pograć przeciwko różnym przeciwnikom z różnymi pomysłami, zostać zaskoczonym jakąś nietuzinkową zagrywką, poznać nowe, nieznane ci mechanizmy i karty. No ale z 10 graczy, z którymi grałeś 9 miało jedną z trzech "najmocniejszych" talii, które
@Rimfire:
Błędnie zakładasz, że wszyscy gracze oczekują od magica zaskoczenia "nietuzinkowymi zagrywkami i poznaniem nowego".
Ludzie grają deckami które wygrywają GP bo te są zwyczajnie dobre. W erze internetu bardzo ciężko jest stworzyć coś nowego co dodatkowo będzie topowym deckiem.

A jeszcze gorzej grać przeciwko temu prymitywnemu red burnowi sprzed M20, bo to jakbyś grał przeciwko botowi.

Co to znaczy ? Jakie decki nie są prymitywne ? Aggro decki zazwyczaj wymagają
Błędnie zakładasz, że wszyscy gracze oczekują od magica zaskoczenia "nietuzinkowymi zagrywkami i poznaniem nowego".


@Ptrg: Nic takiego nie zakładam, tylko tobie się uroiło, że tak zakładam. Chodzi mi o to, że Arena robi się szybko nudna, bo nie spełnia oczekiwań kogoś, kto chciałby pograć ciekawy mecz a nie grać w symulator trzech meta decków ze standardu.

Jeśli chcesz przetestować decki turniejowe jako formę treningu przed turniejem, to jest to świetna aplikacja,
@Rimfire:

Takiej umiejętności, żeby klikać na przeciwnika i starać się zbić mu HP do zera w 4-5 turze, ewentualnie dać concede jak przeciwnik zagra w pierwszej turze Ajani's Welcome. XD

Aggro decki nie wymagają skila part 2137.
Obejrzyj kiedyś dobrych graczy (jakiś regularnych graczy PT, członków MPL itd.) grających aggro i porównaj do statystycznego gracza areny. Nacisk na decyzje w pierwszych 3 turach jest o wiele większy niż w innych deckach.
@Ptrg: Się rozpisałeś. Ale nadal tylko udowodniłeś, że nie rozumiesz co napisałem i podajesz argumenty pod jakieś swoje wymyślone tezy, których w ogóle nie pisałem.

Bronisz się, bo taki brainlet burn deck Tobie pasuje i dzięki niemu wygrywasz.

obecnie nie istnieje deck który powstał jak dzieło jednej osoby, zasadniczo wszystko to albo twórczość teamów albo kolektywny wysiłek internetu.


@Ptrg: XD, co za brednie.

To jakie podejście jest lepsze jest subiektywne,
Rimfire - @Ptrg: Się rozpisałeś. Ale nadal tylko udowodniłeś, że nie rozumiesz co nap...

źródło: comment_T6qoTPzDX0dkSaGa0kNxBylu8PlGfAwo.jpg

Pobierz
@Rimfire:

Bronisz się, bo taki brainlet burn deck Tobie pasuje i dzięki niemu wygrywasz.

Jak pisałem wyżej, to nie jest teza którą da się obronić, różnica pomiędzy słabym graczem burna i dobry graczem burna będzie dość spora. A co do mojego grania burnem to tez nietrafione, w standardzie gram esperem ¯\(ツ)_/¯

XD, co za brednie

Żaden popularny deck, niezależnie od jego poziomu, nie powstał w wyniku działań jednej osoby. Ktoś
To ty wyzywasz aggro decki od brainletów a ich graczy od botów


@Ptrg: No niebardzo. Mam wśród decków mono red aggro, ale rozumne. Mnie chodzi konkretnie o tę jedną kopiowaną powszechnie gówno-talię z Ghitu, Wizardami i sraniem żarem, którą grały nagminnie brainlety przed wyjściem M20. Red aggro per se szanuję.
@Rimfire: Czym jest rozumne mono red aggro ?
Przecież aggro decki nie wymagają umiejętności ¯\_(ツ)_/¯

Takiej umiejętności, żeby klikać na przeciwnika i starać się zbić mu HP do zera w 4-5 turze, ewentualnie dać concede jak przeciwnik zagra w pierwszej turze Ajani's Welcome. XD
@Ptrg: Doczytaj komentarz powyżej tego co cytujesz, to masz:

grać przeciwko temu prymitywnemu red burnowi sprzed M20, bo to jakbyś grał przeciwko botowi.


Skoro pisałem o konkretnej talii, to chyba jasne, że komentarz tyczy się niej. Taka rada, czytaj dokładnie komentarze zanim na nie odpowiadasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pozdro600
@Rimfire:

Aggro decki zazwyczaj wymagają innego rodzaju umiejętności niż przykładowo controle czy midrange.

Takiej umiejętności, żeby klikać na przeciwnika i starać się zbić mu HP do zera w 4-5 turze, ewentualnie dać concede jak przeciwnik zagra w pierwszej turze Ajani's Welcome. XD

Mam wśród decków mono red aggro, ale rozumne.

No odpowiadałeś na stwierdzenie, że aggro decki wymagają umiejętności to jak mam to odczytywać ? XD