Wpis z mikrobloga

@Iskaryota: ile wyrabiasz kasy? Bo jestem mechanikiem, jeszcze bez studiów, dali mi 3550 na rękę i świetne warunki pracy (płatne nadg., delegacje w pełni płatne oprócz spania, sam liczę sobie godziny, routex, laptop, pokój w biurze, narzędzia jakie chciałem) i chciałem po inżynierze właśnie w projektowanie pójść bo stawiałem, że mniej stresujące to będzie i mniejsza odpowiedzialność a lepsza kasa.
  • Odpowiedz
nie wiem jak inni ale mi nie jest ani nawet troche żal tych co potrafią kilka lat pracować w #!$%@? robocie i tak dalej robią i płaczą zamiast ruszyć dupe i zmienić prace
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Budownictwo here, robiłem w architekturze, konstrukcjach i drogach - to nie jest kraj z mentalnością ludzi do pracy w tych sektorach. Brakuje u nas dużych biur z budżetami, softem i ogarniętą pomocną kadrą, by bawić się w projektowanie. Same małe biura na JDG/Spółkach z lewymi licencjami włącznie, wszystko robione na "aby-aby" i kręcenie wałów na każdym kroku.
Spotkania zespołów z inwestorem/zamawiającym/podwykonawcami nie są po to, by wspólnie wypracować rozwiązanie, a
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

a mówili zostań inżynierem, będzie fajnie :)

Mireczku, takie życie konstruktora już, mnóż wszystko przez wsp. bezpieczeństwa 2, cokolwiek byście nie projektowali #!$%@? betonu jakby to był bunkier dla hitlera i śpij spokojnie :)
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: @Kredyt0Procent: @Aztec26626: macie jakieś opinie od ludzi, którzy przeszli z budownictwa na IT lub inne braże?

Ja na początku roku zmieniłem pracę z włoskiej korpo na 'polską' korpo. Kasa dużo lepsza, warunki pracy też dużo lepsze, ale nadal jest ciężko jeśli chodzi o godziny pracy i ciekaw jestem jak jest gdzie indziej. Projektowanie to zdecydowanie nie moja bajka.
  • Odpowiedz
@Aztec26626: Można powiedzieć, że tak (start za miesiąc), ale na całe szczęście już nie jako osoba stricte techniczna (projektant, inżynier), a jako wsparcie-outsourcing dla Klienta. Co śmieszniejsze, dostałem kasę jaką chciałem bez żadnych negocjacji+korpo-benefity - u dotychczasowych pracodawców nie zobaczyłbym takich "pieniążków" nie mówiąc już o podejściu na etapie rekrutacji.
Z tym, że docelowo planuję w ogóle odciąć się od sektora budowlanego i tradycyjnego przemysłu jako takiego ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Negatywny2 cóż z tego że zaprojektować można bezpiecznie jak konstruktor jest na końcu łańcucha pokarmowego i wszelkie zmiany w projekcie wprowadzane przez architekta, instalatora, inwestora muszą być wprowadzane na już xD i tak się ciągnie że jest czasem i 6 wersji projektu. I jeszcze nie współpracowalem z dobrymi architektami którzy ogarniają temat i nie zwalają na Nas roboty
  • Odpowiedz