Wpis z mikrobloga

I jak te AMD po premierze, zadowoleni?
Bo widzę że opinie są podzielone, że miała być rewolucja a wyszedł klasyczny AMD, choć może jednak nie?
Intel chyba odwoła swoje wczesne zamiary obniżenia cen 9900k.
Dla profesjonalistów AMD zawsze było świetnym narzędziem ale widzę że w grach AMD to nadal stara ku...
Jakie są wasze wrażenia?
#amd #pcmasterrace #intel
Pobierz Shewie - I jak te AMD po premierze, zadowoleni?
Bo widzę że opinie są podzielone, że...
źródło: comment_61hd7p3V4HN106EgMHh1bj7yS6xEPVMq.jpg

Wrażenia po premierze 3xxx od AMD

  • Rewelacja. 48.3% (70)
  • Ok choć mogłoby być lepiej. 30.3% (44)
  • Nieco rozczarowany. 6.2% (9)
  • Lepiej kupić przecenioną 2xxx z tańszą płytą. 5.5% (8)
  • Intel musiał kisnąć widząc te wyniki. 9.7% (14)

Oddanych głosów: 145

  • 22
@carving85: oczywiście, jednak akceleracja gpu jest już dość powszechna. Programy typu Solidworks czy Ai/machine learning też fajnie korzystają z Quadro czy geforce'ów. Super, że AMD ma szybkie i wydajne energetycznie procesory ale wg mnie to nie jest game changer dla profesjonalistów.
@Shewie: chodzi mi o to, że dowolny procesor + akceleracja gpu da Ci o wiele więcej, niż moc samego ryzena czy intela i9 więc zmiana platformy na nowego amd
@Shewie: miałem tak nisko umieszczone wymagania, że jestem w pozytywnym szoku. Imho 3900x to zajebisty wybór na codzień a w końcu nie będzie wstydu gdy w weekend człowiek będzie chciał pograć.

Za to Navi mogło by być odrobinę wydajniejsze. Relacja ceny do wydajności powinna być spoko ale jeżeli ktoś myśli o 4k to i tak będzie szukać u konkurencji.
@Shewie: ktoś dobrze powiedział, że jakby ryzen bił intela we wszystkim i jeszcze do tego był tańszy to mielibyśmy produkt dziesięciolecia, ale ktoś wierzy w takie cuda? widzę, że niższy pobór energii, niższa cena i wyższa wydajność we wszystkim poza gierkami to jeszcze za mało, ludziom nie dogodzi xD

Ten Zenek to powinien ci jeszcze pałę obrobić, żebyś był zadowolony? xD


@Januszek_z_Koluszek123: znaleźliby się i tacy co by grymasili bo
@PostironicznyPowerUser: to po co mi 120rdzeni jeżeli chce mieć kilka które będą na 5.0Ghz? Trudno to tak pojąć i mimo wszystko robić z Ryzena threadrippera? Przecież gry w dużej części nie są w stanie nawet optymalnie wykorzystać więcej niż 4 a w ekstremalnych przypadkach 6 rdzeni.

nie potrafimy od ponad dekady zrobić procesora z taktowaniem powyżej 4.3 więc #!$%@? rdzenie ile wlezie, po sam czubek... przecież w ten sposób tracą ogromną
@PostironicznyPowerUser: przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem. Wytyczna jest prosta. Przyklejam kartkę post it na szybie Pani Lisy-Su z informacją.

Chcę i proszę stworzyć procesor gamingowy.


dostaje kartke z powrotem - nie da sie, AMD Can't into past 4.3Ghz. Damy ci rdzeniów więcej i cenę lepszą, tylko płytke X570 za tysiaka musisz kupić.
@Shewie: no nie da się bo taki mają proces technologiczny i właśnie dlatego w zamian za te kilka % eF Pe eSów mniej oferują wincyj rdzeniuf, niższy pobór prądu, niższe temperatury, dołączają chłodzenie i na dodatek niższą ceną próbują się przebić przez tą magiczną barierę, która istnieje w głowach przeciętnych konsumentów
Pobierz PostironicznyPowerUser - @Shewie: no nie da się bo taki mają proces technologiczny i ...
źródło: comment_iqJxbijjkgZOv7tIvlYXYkLBoebDiuu7.jpg
@PostironicznyPowerUser: haha wy jesteście naprawde nienormalni!
@khurghan wrzuca link do recenzji w komentarzu wyżej, przeglądam ją i widzę konkluzję że nowe procesory AMD grzeją się i że wodne chłodzenie to mus a o OC można zapomnieć
.
Przychodzi kolejny dzban i pisze

wybierasz sobie dane pod tezę co nie zmienia faktu, że procesory od AMD i tak są chłodniejsze.

a ja znalazłem taki wykresik, i co teras?


nadaje się na scenariusz