Wpis z mikrobloga

Cześć,
Piszę z prośbą o pomoc. Chciałbym poznać podstawy programowania w java i szukam do tego materiałów które w jak najprostszy sposób tlumaczą podstawy. Znalazłem do tego super stronkę codegym która w prosty, łopatologiczny i wręcz dziecinny (ćwiczenia stylizowane na kreskówkę) sposób przedstawia javke. Czy moglibyście polecić mi jakieś filmy na youtube, strony, ebooki lub książki do nauki podstaw w których operują zrozumiałym językiem? Będe bardzo wdzięczny za pomoc i porady, pozdrawiam! #programista15k #programowanie #komputery #it #java #javascript
  • 22
@stulejeczka: jak nie chcesz jeciec odrazu po 15k to python jest całkiem w porządku :) w codeacademy masz ogólnie kilka prostych kursów a freecodecamp jest dosyć kompleksowym rozwiązaniem jeszcze z platform z darmowymi materiaami niekoniecznie z Javy będzie udacity.com a takie same wsobie same lamaglowki to hakerrank.com i codewars.com
@stulejeczka: ja tez dziś myślałem, myślałem, myślałem i wymyśliłem, że kupuje jak wrócę z siłki ¯_(ツ)_/¯
Znalazłem fajne źródło, które mnie motywuje, ćwiczy angielski, bo cały czas się czyta i kurs jest cały czas kontynuowany (długi), a nie muszę latać po Google i szukać.
Polskie strony są nijakie, czasami kończą się nagle i ogólnie raczej jestem negatywnie do nich nastawiony.