Wpis z mikrobloga

Luźny piąteczkowy nastrój.
"Mój stary to fanatyk wędkarstwa i energetyki jądrowej..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pan siedzący na górnej płycie reaktora RBMK, a w zasadzie na bloczkach wykonanych ze stali 0H18N10T i betonu serpentynitowego.
Spokój, cisza, ~190 ton uranu pod nim, czy można sobie wyobrazić lepsze warunki na wędkowanie?

#ejdlakazdego <- mój tag, nie chcesz czytać jądrowych niusów - czarnolistuj
#czarnobyl #heheszki
markedone - Luźny piąteczkowy nastrój.
"Mój stary to fanatyk wędkarstwa i energetyki...

źródło: comment_GWBZkPH9xhMWx61ECdh4XdqCU4M3cNVv.jpg

Pobierz
  • 11
@markedone: w ogóle jak to jest że skoro to jest pokrywa prętów paliwowych, to żadne promieniowanie nie wydostaje się na zewnątrz? Jak długie są pręty? Co jest między rdzeniem a pokrywą co zatrzymuje te promieniowanie a jednocześnie pozwala się przesuwać prętom?
@makowlany: To nie jest pokrywa od prętów paliwowych, sama "zatyczka" kanału znajduje się pod tymi bloczkami. Między bloczkami, a kolejną płytą jest trochę miejsca na okablowanie aparatury pomiarowej reaktora.
A od "zatyczki" do strefy aktywnej reaktora, gdzie zachodzi reakcja jest 7 metrów c:
Długość całego elementu paliwowego to około 10 metrów z czego prawie 7 metrów to część zawierająca paliwo i będąca w strefie aktywnej reaktora.

Co jest między rdzeniem a
markedone - @makowlany: To nie jest pokrywa od prętów paliwowych, sama "zatyczka" kan...

źródło: comment_6YLzQGEu1AQANmUhXt6KqSYYGFpHJoIh.jpg

Pobierz