Wpis z mikrobloga

Mirki matury sprawdzone, matma podst - 82%, infa rozsz - 56%. Chciałem studiować informatykę, ale czy z takimi wynikami zostanę przyjęty gdzieś na agh/polibudzie? czy może pójść na prywatne i wybrać wsei? z infy interesują mnie rzeczy niskopoziomowe, assembler, c/c++, ale odnajduję się też w javie i c#, o webie nie myślałem. Wakacje mam zamiar przeznaczyć na w miarę solidne portfolio na githubie. Ale jakbym miał wybierać opcję studiować czy nie studiować to jednak wolałbym to pierwsze - ludzie, kółka, jakieś zajęcia, to brzmi jak coś nowego, a sam w mieszkaniu bez studiowania obawiam się prokrastynacji i depresji
#agh #pk #politechnikakrakowska #krakow #studia #matura #wsei
  • 37
@marian-stefan: szkoda mi czasu, zmarnowałem 3 lata w liceum (przynajmniej poziom angielskiego i polskiego mieliśmy wysoki), więc pewnie gap year tylko po to by poprawić matury będzie ponad moje możliwości psychiczne, na studia planowałem pójść żeby zobaczyć jak wygląda życie w taki sposób i żeby mieć jakąś podstawę do pracy, nie planowałem nic ponad drugi rok tej infy.
@Senchaa: no jednak budownictwo mnie za specjalnie nie interesuje xD
@Wolsky: tak naprawdę o wsei myślałem tylko dlatego, że kiedyś na targach w rzeszowie rozmawiałem z dwójką studentów, którzy chwalili (musieli bo to targi pracy były), ale jak się nigdzie nie dostanę to WSZiB również rozważę
@kszych:
@Wolsky: Mam tam kolegę, który sobie chwali, więc pewnie złożę na Inżynierię Obliczeniową i Informatykę Stosowaną właśnie na tym Wimiip, pytanie tylko czy coś jeszcze na tym AGH próbować? Byłem mocno zainteresowany tym "Cyberbezpieczeństwem" jak je wprowadzili, tylko teraz czy istnieje najmniejsza możliwość żeby mnie tam przyjęli? Nie chciałbym też wydawać setek na te rekrutację, bo to nie moje pieniądze, a rodziców i jakby się okazało że nigdzie mnie
@miras_czwarty: jak masz poniżej 700 punktów na agh to imo na infe nie ma szans, powyżej można liczyć na łut szczęścia na tych gorszych wydziałach, przy 850/900 można na te średnie (chociaż nie polecam, tym bardziej wfiis, nie amrnuj życia)

Co do wsei, szału nie ma, ale mniejsze ciśnienie niż agh. Wszib, jak z ciśnieniem to nie wiem, ale jeśli chodzi o wiedze to kompletne 0, więc tam można, pod warunkiem,