Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem po technikum elektronicznym, studiowałem pół roku fizyke techniczną na WFiIS ale to było zupełnie nie dla mnie i chcialbym iść w maszyny jednak. Utrzymanie ruchu, automatyka,... Ogólnie elektryka. Chciałbym się o nich uczyć i robić w tym. Co jest najbardziej opłacalne w moim przypadku na AGH? Elektrotechnika czy któraś z Automatyk (IMIR lub EAIIB). Chciałbym skupić się na stronie bardziej elektrycznej/elektronicznej niż klepaniu kodu do PLC (no dobra... drabinek xd)
#agh #imir #eaiib
  • 5
@Anzelm60: możesz obczaić jeszcze mikroelektronikę na EAIiIB, syllabus wydaje się całkiem ciekawy. Tylko to kierunek raczej pod układy scalone i mikrokontrolery, więc więcej klepania kodu...
@replikator: Znaczy wątpię, że takie coś będzie na labach. Bardziej chodzi mi że w tym bym chciał pracować. Aktualnie pracuje w firmie, gdzie widzę cały proces technologiczy jak te maszyny powstają. Projektowanie, programowanie, montaż, etc ja w tym łańcuszku jestem elektrykiem. Robię całą sieć elektryczną, podpinam wszystkie urządzenia i składam szafy sterujące. Chciałbym po studiach umieć, a przynajmniej znać teorie jak to zaprojektować tak od strony elektrycznej.