Wpis z mikrobloga

Ale jestem dzbanem. Zaciekawił mnie pewien film na YT o liczbach pierwszych i spirali Ulama. To pomyślałem że z nudów napiszę program do generowania tejże spirali. No i jakoś to poszło, myślę spoko to teraz go jakoś zmodyfikuje. I pomyślałem czemóż by nie zrobić spirali z dowolnie wybranej ukośnej linii z oryginalnej spirali, może odnajdę jakiś wzór(xd). Tu już było trochę więcej pieprzenia się ale udało mi się (a tak przynajmniej myślałem). No i tak klikam w różne części spirali, sporo dawało w zasadzie losowy efekt ale w pewnym momencie widzę mało wyraźny ale powtarzający się wzór. Klikam na inne miejsce i inny wzór. XD myślałem że rozwiązałem chyba największą tajemnicę #matematyka . Nie no w sumie miałem z tyłu głowy że to raczej jakiś błąd ale analizowałem kod i nie znajdywałem nic takiego więc utwierdzałem się w przekonaniu że będę w podręcznikach do historii. Ale w końcu zastanowiło mnie czemu klikając w największe wygenerowane liczby pierwsze patern jest coraz mniej złożony i okazało się że algorytm zapętlał się wczytując liczby z oryginalnej spirali więc xd. Wstawiam zdjęcia bo fajne wzorki wyszły. #programowanie #matematyka
Pobierz Kutalongest - Ale jestem dzbanem. Zaciekawił mnie pewien film na YT o liczbach pierws...
źródło: comment_cQ55YuI7HAATfUauCWJ5dszErVflUpcF.jpg
  • 27
@Kutalongest: wypełniam wszystkie punkty idąc od środka, po kwadratowej spirali idąc na zewnątrz. Zadaję przy tym konkretny wzór służący do wyznaczania wartości punktu. Zmieniam wzory i dostaję odmienne obrazki. Rządzą nimi pełne prawidłowości, które dostrzegasz podczas zmieniania parametrów.
Do pewnego momentu myślałem, że można wygenerować tylko obrazki symetryczne, ale później (przy okazji drugiego obrazka) uświadomiłem sobie, że można wytworzyć dowolny kształt. A tak mi się przynajmniej wydaje (ʘʘ