Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, krótka piłka z mojej strony, ja i znajomi na ostatniej fali popularnosci serialu HBO, chcielibyśmy się wybrać do Zony, kolega na chwilę obecną znalazł takie dwie oferty https://tinyurl.com/y3uxu8wz oraz https://tinyurl.com/yyhybxk7 Z racji że to co stanowi o jakości takiego wyjazdu to przede wszystkim organizacja, to chciałbym was zapytać czy ktoś być może korzystał z usług tych biur albo może polecić inną ofertę z której SKORZYSTAŁ i dostał to czego po takim wyjeździe wszyscy się spodziewamy. Wyjazd raczej planujemy na termin jesienny październik/listopad, wiem że właśnie z racji popularności miniserii HBO będzie multum ludzi teraz, ale z moimi znajomymi to trzeba kuć żelazo póki gorące, bo za chwilę entuzjazm opadnie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję, ideałem byłby wyjazd pokroju SciFuna i AdBunia, ale wiem że na takie coś to szanse są teraz znikome :)

#czarnobyl #zona #stalker #grafit #urbanexploration #urbex
  • 11
dostał to czego po takim wyjeździe wszyscy się spodziewamy


@Qster44: Pytanie, czego się spodziewacie. Chodzenia po Sarkofagu? Bo ogólnie takie wycieczki z przewodnikiem to dość restrykcyjny temat – nie można oddalać się za bardzo od grupy, brać byle czego do ręki, a już absolutnie nie wolno niczego ze sobą zabierać, nawet kawałka cegły.
@Pangia: no raczej nie jadę tam szukać grafitu by zabrać sobie na pamiątkę niczym bursztyn nad bałtykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°), a co przez to rozumiem? Wyjazd pozwalający mi się nie jako utożsamić z bohaterami gier, osadzonymi w Zonie, niejako poczuć "magię" tego miejsca tym razem na własnej skórze, a nie przy ekranie monitora, bo przynajmniej dla mnie stanowiły one bodziec by to miejsce odwiedzić, a nie
@Qster44: No to jedyne, co się zgadza z grą to fakt istnienia kordonu wojskowego, nic więcej. Nie ma mutantów, artefaktów ani anomalii, z tego, co kojarzę (bo nie byłem, ale swego czasu sporo na ten temat czytałem, także i opowieści ludzi, którzy taką wycieczkę odbyli), do budynków się nie wchodzi, a już jakieś wspinanie się (bo i tacy agenci są, że się tam po dachach plączą, był też jakiś incydent z
@widzilla: Dałeś mu link do chyba najbardziej rakowej grupy na fb, zaraz obok tych madczynych grupek, ta grupka też by się tam znalazła.


@Qster44: Tak jak Ci kolega wyżej napisał napromieniowani/Strefa Zero jeszcze jest Aliena Tours, przewodnikiem tam jest ziomeczek od tej książki.
Ja jeździłem z S0 i nie mam na co narzekać, zawsze byłem ze swoją grupką, a resztę ludzi widziałem tylko w autobusie jak na obiad jechaliśmy albo
@royalbaby: Mireczku na pewno chcesz na jeden dzień? :<
Naprawdę będziesz żałował i to będzie taki sprint przez Strefe bardziej.
Obczaj chernobyl tour, a z polskich to bispol ma jednodniowe, ale naprawdę uderzaj na więcej dni
@royalbaby: @markedone dobrze mówi, te jednodniowe to 3-5h w strefie. Zazwyczaj trochę Prypeci, Czarnobyl (pomnik + aleja) i czasami oko moskwy. Pierwszy raz jak byłem w zonie to byłem właśnie na 1 dniowej (wtedy dłuższych nie było, 2011 rok) i czułem niedosyt. Ogarnij te formy z komentarzy wcześniej i ogarnij sobie jakąś 3 dniową.
@markedone @widzilla lecę tylko na weekend do Kijowa, dlatego nie mogę poświęcić więcej dni :< planując wyjazd nie myślałam o zonie, dopiero później pojawił się ten pomysł stad tylko opcja jednodniowa, w takiej sytuacji wg Was- warto na jeden dzień chociaż tego liznąć czy lepiej totalnie odpuścić?