Wpis z mikrobloga

@tluczek_do_kartofli: Jak nie chcesz rzucić po dniu to nie zaczynaj od Javy, na miłość boską!

Tak żeby sprawiało frajdę (...)


Zależy do czego chcesz wykorzystać programowanie, ale jeśli Twoją jedyną motywacją jest "chcę się nauczyć", to i tak pewnie szybko się znudzisz. Musisz mieć jakiś pomysł na wykorzystanie tego, jakiś projekt...

Proponuję zacząć od pythona i książki Automate the Boring Stuff with Python jako inspiracji do czego można wykorzystać programowanie.
@kebab-case: A ciekaw jestem co w takim razie polecasz jako pierwszy język dla kompletnego laika? Będziesz go uczył C jak na studiach, żeby stracił zapał przez konieczność zajmowania się obsługą pamięci? Czy w drugą stronę? Jakiś inny język skryptowy?
Python ma łatwo przyswajalną, zwięzłą składnię i mnóstwo bibliotek przez co jest bardzo elastyczny. Co proponujesz w zamian?
@kebab-case: Nie rozumiem, napisałem coś kontrowersyjnego? Ty w ogóle chcesz komukolwiek pomóc? Przecież wiadomo, że świeżak się tym zrazi. On chce mieć szybko jakieś konkretne efekty swojej nauki, a nie zagłębiać się w teorię.
Zobaczyłem twój komentarz w ankiecie o Big Data. Napisałbyś choć raz coś merytorycznego, a nie ciągle tylko coś w stylu: "o, ja jestem wielki Pan Programista, fanatyk Javy, klękajcie wszyscy przed moją jedyną słuszną opinią xD xD
@Caddox: C jest standardem jeżeli chodzi o naukę programowanie, nie bez powodu od kilkudziesięciu lat jest podstawowym językiem nauczanym na studiach.

No ale okej, są ludzie, którzy nie chcą się nauczyć tylko oczekują od razu jakichś efektów. To po co ma się pythona uczyć w ogóle, niech sobie ściągnie game makera i wyklika gre od razu, dopiero będą efekty xD
@tluczek_do_kartofli: Jeśli język Ci jest obojętny to nie ucz się Javy, bo jej chwila chwały zniknęła. Z książek mogę Ci polecić dwie pozycje:
1. Head-First-Python-ora-2011.pdf - kup lub znajdź na sieci
2. http://jsystems.pl/static/andrzejklusiewicz/PNL.pdf - https://klusiewiczandrzej.blogspot.com/2019/06/pierwsze-wydanie-python-na-luzie.html niedawno Mirek się na wykopie ogłaszał, że napisał i chce za darmo udostępnić w sieci.

Teraz najpopularniejsze języki to w pierwszej kolejności Java Script, a na drugim Python. Python jest bardzo uniwersalny, dlatego jego właśnie polecam.