Wpis z mikrobloga

Mireczki troche #wygryw i #chwalesie bo od dzisiaj zaczynam przygode z #pszczelarstwo :D, na początek wielkopolski styrodur razem z rodziną, przygotować do zimy, przezimować, i potem na wiosnr cieszyć się z miodku i powoli rozbudować do 4-5 uli . Jak wieczorem nie wrzuce zdjęcia przy ulu to znaczy że umarłem na śmierć xD
Pobierz
źródło: comment_63lLfC6NRrqr45SrrFsiZ3ecKHfDcIP7.jpg
  • 5
Ostrowska mowila, ze do poczatku wrzesnia to karmienie trzeba zakonczyc... Na pierwszy rok proponuje skupic sie na leczeniu rodzin przeciw warozie, co 2,3 dzien poddawac po syropie 1:1 przez caly okres bezpozytkowy ktory pewnie zacznie sie zaraz, jak tylko lipa skonczy kwitnac, pozniej bedzie nawloc na ktorej Ci sie pszczoly spracuja zamiast isc do zimowli... Tak w ogole jaka masz ramke w ulu?
@matpro Ramka wielkopolska normalna. Właśnie tak robie, karmie co dwa trzy dni z słoika syropem 1:1 w ilości 0,5l. Mam rase skalnera więc pszczoły są suuuper spokojne nawet w pochmurne dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na warroze narazie mam paski z kwasem i pasek biowaru a potem planuje okopcić apriwolem