Wpis z mikrobloga

Czas na formacje pomocy. Uznałem, że mało w tym sezonie było defensywnych pomocników godnych wyróżnienia. Do tego wymagania w futbolu rosną i dziś nie ma już raczej typowych szóstek tylko do destrukcji. Trenerzy wymagają już od DP operowania piłką. Uznałem więc, że linię pomocy podzielę na 3 pozycje. ŚP/DP/6 - zawodnik grający w centrum, regulujący tempo gry, ewentualnie o nieco bardziej defensywnym usposobieniu lub box-to-box. ŚP/8 - kreator z głębi pola i OP/10 kreator, który gra bliżej napastników. Na bank będzie się można doczepić, że kogoś dałem do zlej kategorii ale dzisiaj naprawde ciężko jest niektórych zaszufladkować do konkretnej pozycji. Dziś zaczynamy od głosowania na najlepszego środkowego pomocnika a konkurencja jest bardzo duża. Najlepszy moim zdaniem pomocnik w ogóle La Liga - Dani Parejo, genialny Rodri, najbardziej kreatywny De Jong czy zawodnik bez którego City nie byłoby tą samą drużyną - Fernandinho. Do tego drugie życie na nowej pozycji dostał Marquinos, który mentalnie był potworem i jedno z odkryć sezonu - Ndombele. Mogli tu jeszcze wpaść Witsel, Ndidi, William Carvalho czy De Paul ale to jednak poziom niżej niż przedstawiona szóstka. Fabinho i Sissoko obudzili się jednak za późno, to nagroda za cały sezon nie za ostatnie 2 miesiące.

#pilkanozna #premierleague #laliga #seriea #bundesliga #ligue1 #mirkofootballxi

Kto był najlepszym środkowym pomocnikiem sezonu 2018/19?

  • Frenkie De Jong (Ajax) 39.4% (56)
  • Fernandinho (Manchester City) 20.4% (29)
  • Marquinos (PSG) 3.5% (5)
  • Tanguy Ndombele (Lyon) 19.0% (27)
  • Dani Parejo (Valencia) 4.2% (6)
  • Rodri (Atletico Madryt) 13.4% (19)

Oddanych głosów: 142

  • 9
@wiktorek_pl: tu muszę wystąpić w roli adwokata Sissoko, bo gość już dobrze grał w fazie grupowej LM, a druga część sezonu miał wybitną, więc nie ostatnie 2 miesiące, a jakieś 6-7
@wiktorek_pl: Tutaj to chyba na nikogo nie oddałbym głosu bez zawahania i nie dlatego, że wszyscy byli tak zajebiści a raczej przez fakt, że żaden z nich nie zasługuje na określenie 'klasa światowa' (przynajmniej na dziś).
@Rodjer: No i na niego zagłosowałem. W przyszłym roku wybór powinien być łatwiejszy, Ndombele będzie grał na wyższym poziomie, Rodri nie dość, że w topowym klubie to jeszcze u Pepa, Pogba pewnie w Realu. De Jonga czeka weryfikacja na najwyższym poziomie a i taki Ceballos ciekawe co pokaże w Milanie, osobiście szkoda mi Loftusa-Cheeka, prawdopodobnie kolejny sezon spisze na straty a w tym mijającym pod koniec rozgrywek zrobił wielki postęp.