Wpis z mikrobloga

#budownictwo #prawobudowlane #prawo

Mam takie pytanie, na razie czysto teoretycznie.
W przyszłości bliższej lub dalszej, będę potrzebował postawić sobie kawałek wiaty przylegającej do istniejącego już budynku Wiata była by obita blachą trapezową i miała by wmontowane drzwi uchylne czy coś w tym stylu. Taka po prostu na narzędzia i maszyny. Konstrukcja drewniana lub stalowa, tego jeszcze nie wiem - nie myślałem.
Pod słupy nośne musiałbym zrobić niewielki fundament, żeby to jakoś stało, wiadome. Możliwe, że w przyszłości wylałbym tam również posadzkę czy ułożył jakąś kostkę by utwardzić podłoże.
Z tego względu pytam, czy potrzebuje w takim razie jakiegoś zezwolenia na taką konstrukcję, czy nie? Nigdy nic nie budowałem, to kompletnie nie wiem jak to wygląda.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzeznia22: Budynek gospodarczy do 35m2 możesz postawić na zgłoszenie - 4 egzemplarze projektu do urzędu/starostwa, czekasz 30 dni i jeśli nie ma sprzeciwu - możesz się budować.
Jeśli chcesz wszystko zrobić legalnie, to najlepiej wydrukuj sobie mapkę (choćby z geoportalu) swojej działki i podejdź do jakiegoś biura projektowego, to podpowiedzą, co da się zrobić.
Ale od razu mówię, że za taki projekt pewnie najbiedniej ze 2k będą chcieli ( ͡
  • Odpowiedz
@rzeznia22: dlatego od razu ostrzegam, ile by Cię kosztował taki projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej w biurze, w którym pracuję pewnie tyle minimalnie by zawołali ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz