Wpis z mikrobloga

By zatem zrealizować cele porozumienia z Paryża, do około 2030 roku należałoby zlikwidować elektrownie węglowe i gazowe niewyposażone w technologie sekwestracji CO2, a także odstąpić od użycia samochodów, statków i samolotów napędzanych paliwami kopalnymi. (...) Co więcej (cel z porozumienia) został nazwany „wyrokiem śmierci” dla wielu ludzi w Afryce, Azji oraz Ameryce łacińskiej.” I dalej:” jak podawała w 2011 roku IEA, jeśli do 2017 roku nie zahamujemy wzrostu światowych emisji, to już ówczesna infrastruktura (elektrownie, kopalnie, motoryzacja itd) gwarantuje nam, ze w czasie jej użytkowania przekroczymy krytyczny próg globalnego ocieplenia klimatu o 2 stopnie C


Przypominam, że emisje rosną, a nie maleją ( ͡º ͜ʖ͡º)
#globalneocieplenie #klimat #swiat #neuropa #gospodarka #ue #europa #ciekawostki trochę #heheszki
Pobierz malyludeklego - > By zatem zrealizować cele porozumienia z Paryża, do około 2030 roku...
źródło: comment_FjTW4K044R8w596ciyv1bHz8IZmO9Jv8.jpg
  • 6
@maly_ludek_lego: Z tego co mi wiadomo CO2 rozkłada sie w ciągu 100 lat. Więc zamiast pierdzielić głupoty i wprowadzać limity których nikt nie osiągnie to powinni zacząć inwestować w technologie pochłaniającą CO2
@maly_ludek_lego: jednak nakładanie drakońskich limitów też nie jest możliwe. Nakładając takie limity wyjdzie że coraz więcej krajów będzie wychodzić z porozumienia klimatycznego.
Na dobrą sprawę są tylko dwie ścieżki walki ze zmianami klimatycznymi.
1. Tworzenie technologii do walki z CO2 itp
2. Tworzenie technologii aby ludzie przetrwać walkę z klimatem.
@varmiok: Z tego co ja czytam i rozumiem, jedyne rozwiązanie to przestawiać się na technologie bezemisyjne - atom, fuzja jądrowa, lepsze i duużo tańsze niż obecnie baterie (ktorych na razie nie ma). Tak naprawdę żadne porozumienia nic nie dadzą, dopóki się to po prostu nie będzie opłacać i rozwiązania takie jak wiatr, EJ, panele słoneczne, czy elektryczne samochody po prostu nie będą dużo tańszą ekonomicznie alternatywą. Z tego co ja rozumiem,