Wpis z mikrobloga

@DzejsGarbaty:

po pierwsze daj jakies dane ze tak jest

po drugie stawiam flaszke ze ani 500 na fb ani 5000 na yt nie da realnego zarobku (znam kilku tworcow merytorycznego contentu na yt z wyswietlaniemi ok 200-300 tys na film) oczysicie mowie o zarobkach z platformy a nie partnerach bo tam moze byc grubo, ale w przypadku patofonixa watpie
  • Odpowiedz
@CounterStrike16: czyli teoretycznie jakbym zaczął sobie tam streamować i robilbym to regularnie to 3k$ należy mi się jak psu kiełbasa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś za dobrze to brzmi, rozumiem że to tak na chwilę aby zachęcić ludzi ale smierdzi to jakimiś haczykami
  • Odpowiedz
3k$ dostaje chyba każda z tych osób streamujących (takie ala minimum), więc można powiedzieć, że on ma spokojnie 6k$ (oczywiście jak wyrobi te dni czy tam godziny)


@mat_91: @CounterStrike16: nie uwierze jak nie zobacze, gdyby tyle placicli to by zbankrutowali
  • Odpowiedz
@spidero: też mi się w to nie chce wierzyć, każdy streamer ma jakąś tam swoją wartość, co w przypadku lordozy nie jest aktualnie jego atutem, fb nie jest instytucją charytatywną aby taką pengę płacić jakimś wygasającym gwiazdom, podejrzewam że na taką i lepszą kasę mogą liczyć ludzie typu izak itp, ten kaliber..
  • Odpowiedz
@mat_91: nie zrozumieliśmy się. Oferta jest skierowana do danych streamerów, a nie do każdego
@spidero: nie czuje potrzeby by kłamać i nie miałbym w tym celu.
Czemu tak duża firma miałaby zbankrutować z powodu kilkudziesięciu streamerów, których zatrudnią? Tutaj chodzi o ściągnięcie danej puli widzów (przekonanie ich platformy FB) i jak widać udaje im się to (wystarczy wejść w fb.gg). Sam Paris Platynov powiedział, że przechodzi tam, bo
  • Odpowiedz
@CounterStrike16: to tym bardziej nie chce mi sie wierzyć w to że gościa z którym nie chce współpracować żadna marka chce sponsorowac fb, ale czas pokaże czy to kolejne mitomanstwo w stylu dlive, nie mówię że tak może nie byc, tylko to patrząc się na jego kaliber i przeszłość po prostu mało prawdopodobne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czemu tak duża firma miałaby zbankrutować z powodu kilkudziesięciu streamerów, których zatrudnią?


@CounterStrike16: to jest proste, skad pomysl ze fb ograniczy sie do kilkdziesieciu strimerow ? a po drugie jesli by tak bylo to by zebrali smietane strimerow (zobacz sobie na twitcha jakie potrafia byc liczby w czolowce) a nie jakiegos smiesznego patofonixa bedzie mial max 10k widzow (w dobrych wiatrach), to jest zart a nie liczba w skali fb
  • Odpowiedz
@mat_91: Paris/Nitro także są na FB
@spidero: @mat_91: no to temat zakończony. Jeśli uważacie inaczej, okej - macie do tego prawo.
Ja mogę tylko zaznaczyć, że nikt z nich nie poda Wam stawek, ponieważ każda z takich firm przed podjęciem współpracy wymaga podpisania umowy, która zabrania informowania o np: zarobkach
  • Odpowiedz
@JokerBozy1337: Jasne, takie bajki możesz opowiadać kolegom na przerwie w szkole :) Załóżmy facebook podpisał deal z pięćdziesięcioma strimerami (z samej polski) to wydatek rzędu blisko 2 milionów miesięcznie, hmm za co? xD Za tą nikłą popularność? Przecież to by był mocny biznesowy strzał w stopę. Facebook to zwykła firma która inwestuje by zarabiać. Ktoś mi powie jakim cudem to się facebookowi zwróci? :D
Wierzę w te 10k$/month, ale dla największych strimerów angielskojęzycznych, a nie polskie płotki jak Rafonix.

Może ktoś mi wytłumaczyć jakim cudem 300 widzów na fejsie jest więcej wartych niż 5000 na tubie? O ile wiem reklamodawcy są tacy sami, więc i płacą podobnie za reklamę.

Z tej waszej kłótni wynikło dosłownie zero konkretów, więc można spokojnie to uznać za bajkę
  • Odpowiedz
@Luqart: ze względu takie że na yt masz nick, a na fb imię i nazwisko, dodatkowo dla fb jest łatwiej spersonalizować treści reklamowe pod konkretną osobę bo masz system lajków i dodatkowo praktycznie nie ma osoby bez konta na FB, które ma numer, dane odnośnie zamieszkania, preferencji itd. . Także potencjalny klient z fb jest duzo więcej warty miż nick z yt.
  • Odpowiedz
@mat_91: sry ale ja w robocie to pozno odpisuje xD Facebook ściaga streamerow z innych platform a ze ich platforma ssie to musza dobrze posmarowac zeby ktos przeszedl. Widzialem umowe kolezki z twitch.tv tam mial +/- 600 widzow no to ci powiem fajne pieniadze mu zaproponowali 3x tyle co mial na tłiczu. Ale sie nie zdecydowal jeszcze czy przejść
  • Odpowiedz
@spidero: Shroud czy Ninja za 10k miesiecznie to by nawet pc nie odpalił. Typie oni zarqbiaja dziennie po 2-3k$ z subów/reklam nie mowie o reklamach a ty piszesz ze uwierzysz ze przejdzie za 10k$ na tfb
  • Odpowiedz