Wpis z mikrobloga

Dobrý den, chciałam się spytać czy znacie strony internetowe, filmy na yt lub czy posiadacie wiedzę dot. noży kuchennych? Głównie zależy mi na tym aby wszystko było rzetelnie napisane/powiedziane. Szykuję się do zmiany swoich noży i chciałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepsze. #gotowanie #gotujzwykopem #noze #mirabelkopomusz
  • 24
  • Odpowiedz
@Booty_Gurl: raczej sporo zależy od tego czy chcesz wydać 500zł na komplet czy na pojedynczy nóż i od określenia tego zaczęłabym poszukiwania ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Norskee: korzystałam z noży fiskarsa i totalnie mi nie podchodzą ( ͡° ʖ̯ ͡°) inba pasta o chodzeniu po bułki
@matra: a to już inna para kaloszy. []W chwili obecnej poszukuję zestawu ~ 250 zł, który z czasem będzie wymieniany na lepsze noże z górnej półki.
  • Odpowiedz
@Booty_Gurl nie chce Ciebie martwić, ale za 250zl będzie ciężko znaleźć wartościowy zestaw. Nie lepiej uzbierać kasę i wtedy kupić coś lepszego? Ja osobiście polecam Zwilling - bardzo dobre, solidnie wykonane, na urodziny dostajesz darmową wysyłkę i zniżkę na ich niemieckiej stronie :)
  • Odpowiedz
@npwjsn: @Giacomina: często mi się przewijał Gerpol, Lamart, Berlingerhaus i Gerlach. Wiem, że nic takiego "na lata" w tym budżecie nie będzie. Potrzebuję takiego zestawu na rok, góra dwa. Victorinox jest bardzo fajny ale potrzebuję wymienić na gwałt z 3 noże. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pytam właśnie również pod kątem przyszłego kupna, co by nie spamować później tym samym pytaniem. :D Domyślnie bardzo chętnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Booty_Gurl: Nie wiem, co ludzie z tym Fiskarsem mają. To poziom Tefala wśród garnków, czyli nieco powyżej dna. Poszukaj czegoś od Zwillinga, WMF, ewentualnie Fisslera. Jak Cię stać, to ewentualnie Global. Do tego dobra ostrzałka ceramiczna lub kamienie
  • Odpowiedz
Nie wiem, co ludzie z tym Fiskarsem mają.


@dyniel: o kurde, nie wiem stary, co ludzie z tym mają, może pieniądze? xD Blok fiskarsa kosztuje mniej niż jeden nóż z wyższej półki ¯\_(ツ)_/¯
@Booty_Gurl: zamiast zestawy za 250, jeśli zamierzasz wymienić, kupiłabym jeden fajny nóż szefa za 200 np i resztę przeznaczyła na jakieś tańsze noże, zależnie od tego, czego oczekujesz. Ja np mam nóż z lidla, który,
  • Odpowiedz
@Czesiowcy: matko jedyna, no proszę was o czytanie ze zrozumieniem. (_ ) Zestaw potrzebny jest na teraz, awaryjnie. Finalnie będę wymieniała na Globalki lub Chromy.

@Anotherelf: @kwiatencja: są, aż tak fajne? Kurczę już któryś raz słyszę, że te z ikei są całkiem spoko. XD

@dyniel: bardzo dziękuję za odpowiedź. O coś takiego właśnie mi chodziło. Chyba zdecyduję się na
  • Odpowiedz
@Booty_Gurl: To bardziej praktycznie sprawdź jeszcze noże Wusthoffa, bardzo zgrabne, dobrze wyważone, spoko stal i może gdzieś na promce wpadnie coś taniej. Zwillingi widziałem nawet w dobrych cenach w TK Maxx w promocji.

A potem to już z górki i Miyabi z serii Black
  • Odpowiedz
@matra: nie mam nic przeciwko polecaniu Fiskarsa, jeśli ktoś pyta o noże po taniości, choć i wtedy wolałbym polecić noże z Ikei. Ludziska jednak polecajo Fiskarsy, jakby to nie wiadomo jaki Global był. Przez długie lata traktowałem noże po macoszemu, aż trafiłem na moje Zwillingi w dobrej cenie i dopiero wtedy odkryłem, jak ważny jest dobry nóż i jaką przyjemność może sprawiać zwykłe krojenie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@dyniel po prostu ludzie kupują to co najpopularniejsze w zasięgu ich portfela. Jest pewien najbardziej popularny pułap cenowy dla pewnych produktów i tego się ludzie trzymają najczęściej, bo to ma najwięcej opinii. Jak pytałam o patelnie, to też były mi polecane tefale czy Ikea np. nie dość że najbardziej popularne i sprawdzone, to jeszcze w najczęściej przez ludzi wybieranym przedziale cenowym.

  • Odpowiedz
@matra: według mnie oprócz ograniczonego budżetu problemem w Polsce jest ograniczony wybór i brak promocji. Artykuły premium nie są sprzedawane w obniżonych cenach, bo ci, których stać i tak je kupią. Kilka przykładów moich zakupów, na które w Polsce nie ma szans:
- nóż szefa Zwilling: 20 euro (normalnie ok 60 euro)
- patelnia żeliwna Staub 28cm: 25 euro (normalnie ok 125 euro)
- patelnia Scanpan IQ (może być stosowana na indukcji) 28 cm: 52 euro (normalnie ok 120 euro)
- patelnia do naleśników Beka 28 cm: 20 euro (normalnia ponad 40 euro)
- że o żeliwnej grillowej patelni LeCreuset za 2,50 czy małym garnku Fisslera za 1,50 w "Kringloopie" (second handzie) nie
  • Odpowiedz
@peppermor: bogate społeczeństwa mają to do siebie, że się łatwiej pozbywają różnych przedmiotów, często kupionych za sporą kasę. W Polsce takie rzeczy się dorzyna, aż nie będą nadawać się do użytku.
  • Odpowiedz