Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 156/150

Amouage Reflection Man (2007)

Nie ma wielu typowo kwiatowych perfum dla panów, a jeśli są to często bywają niestety niezasłużenie pomijane bo faceci boją się kwiatów, mylnie kojarząc je z typowo kobiecymi zapachami. Fahrenheit, czy później Le Male pokazały dobitnie, że można pachnieć bardzo męsko w kwiatowych kompozycjach.

Zanim przetestowałem Reflection po raz pierwszy dużo o nich czytałem. Często pojawiało się porównanie do Le Male i przedstawianie Amouage jako Gaultiera, ale zrobionego tak, że syntetyka została w nim zamieniona z wysokiej klasy aromatami. Sam odbieram Reflection trochę inaczej. Bardziej czuje tutaj podobieństwo do Fleur du Male niż Le Male, a najlepiej jest jakbym powiedział, że Reflection Man to taki pomost pomiędzy Le Male i Fleur du Male właśnie. Słodszy od białego flankera i jednocześnie lżejszy i bardziej kwiatowy od klasyka. Jaśmin i neroli to główni artyści. W skrócie jest słodko, świeżo, bardzo wiosennie i zupełnie nie w stylu arabskich śmierdziuchów bo aromat jest tu mocno europejski. Perfumy te są też bardzo uniwersalne. Sprawdzą się doskonale jako "daily" bez względu na porę roku, ale wysoka jakość wykonania i złożoność sprawiają, że nadadzą się też na wyjątkowe okazje. Sam polecałem je kilku osobom jako propozycje na wesele.

Parametry ma na świetnym poziomie jak chyba wszystkie perfumy od Amouage. Trwałość bardzo dobra, a projekcja wyraźna ale nienachalna czy przytłaczająca jak w innych Amouagach, które bywają nawet killerami.

Krótko podsumowując, Reflection Man to wysokiej jakości perfumy #!$%@?ące się wysoką jakością wykonania, uniwersalnością i dobrymi parametrami. Cena co prawda nie jest zachęcająca ale jak ktoś szuka czegoś bezpiecznego ale pachnącego wyjątkowo na jakieś okazje typu wesela itd. to nawet 10-mililitrowa odlewka mu wystarczy na długo. Jako daily, tylko dla bogatych.

zapach: 9,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
podobne: Jean Paul Gaultier Le Male, Jean Paul Gaultier Fleur du Male
cena: około 550 zł za 100 ml

https://www.parfumo.net/Perfumes/Amouage/Reflection_Man
https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Reflection-Man-920.html
drlove - #150perfum #perfumy 156/150

Amouage Reflection Man (2007)

Nie ma wielu...

źródło: comment_cOJrOw8QjgO2qsRbrP7opMMOA7jGrdtf.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@dr_love: Przewinął się ostatnio na tagu w kontekście Faconnable.
Ja wczoraj parę psików na siebie wylałem. Bardzo lubię te białe kwiaty.
Mam nie raz takie fazy w poszukiwaniu nut. Spacery po działkach i dzikie kwiaty zrobiły swoje.
Padło na jaśmin i strzał był bardzo dobry. Jaśmin tutaj właśnie fajnie współgra z neroli. Wyczuwam te nuty animalne podobne właśnie w FdM.
Dobre podkreślenie co do europejskiego stylu bo to rzeczywiście poznając
  • Odpowiedz