Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają zdrowe granice w terapii? Moja terapeutka bardzo często mi prawi komplementy o tym jaki jestem atrakcyjny, często mi mówi o innych klientach, mówi że mnie lubi albo mówi o swoich przeżyciach. Na pewno nie jest dla mnie czystą kartą. Nie widze w tym nic złego w samym sobie, ale czasami mam wrażenie, że nie jest do końca ze mną szczera i, że buduje więź emocjonalną aby zachęcić mnie od częstszego przychodzenia do niej.
Z drugiej strony rzeczy o których mi powiedziała (może nie do końca umyślnie) były bardzo intymne i raczej gdybym nic dla niej nie znaczył to by o nich nie mówiła. Czuję, że jestem w pewien sposób dla niej wyjątkowy. Zauroczyłem się w niej i czasami mam wrażenie, że ona we mnie też (chociaż może to jakieś moje urojenia). Na pewno jest tam wiele przeniesienia z którym nie do końca wiem jak sobie poradzić.
#psychologia #psychoterapia #terapia
  • 5
@Ozja: Generalnie to, na ile terapeuta/tka dzieli się swoimi przeżyciami zależy od nurtu terapeutycznego, ale ogólna zasada jest taka, że ZAWSZE to ma służyć klientowi (nie można tak po prostu, z kosmosu mówić o sobie). Np powiedzenie "Boli mnie, że tak mówisz" może być oznaką empatii ze strony terapeuty/tki i służyć budowaniu kontaktu z klientem, co jest niezbędne podczas terapii. Pytanie, co i w jakim tonie do Ciebie mówi.
@czasomiarka: > Pytanie, co i w jakim tonie do Ciebie mówi.
że bardzo mnie lubi i sprawia jej dużą przyjemność jak się widzimy. ostatnio zrobiła się bardzo rozgadana. powiedziała, że tak ją inspiruje. Gdy jej powiedziałem o powrocie mojej depresji wyglądała jakby chciała pomóc. Może rzeczywiście mnie lubi
@Ozja musi do cb jakoś dotrzeć. Zawsze będzie rozmawiała tak żebyś się otworzył, żebyś zmienił swoje samopoczucie że jest ok(bo jest ok) ;). Zachęca byś odwiedzał ją częściej. Pozdrawiam
@dancza2: > Zachęca byś odwiedzał ją częściej
Wiem. o to chodzi. boje się, że próbuje mnie doić na kase.
@czasomiarka: podczas ostatniej sesji po tym jak się jej o coś zapytałem to bardzo się rozgadała na ten temat. po tym gdy zwróciłem jej na to uwage to powiedziała, że tak ją inspiruje do tego. Często mi mówi o swoich innych klientach, głownie po to żeby odciągnąć mnie od moich potencjalnie