Wpis z mikrobloga

Mircy, kiedy najlepiej brać architekta wnętrz do nowobudowanego mieszkania? Chodzi o zaprojektowanie salonu z kuchnią.

1) teraz, gdy do ukończenia budowy jeszcze 6 miesięcy, potem 2-3 mce na oddanie kluczy
2) bliżej wprowadzenia się, ale kiedy?

I pytanie - czy architekt wnętrz wskaże mi, które meble mam kupić i z jakiego sklepu? Czy mogę narzucić mu listę sklepów, które mi pasują (Ikea, BRW, Agata)?

#mieszkanie #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #architektura #architekturawnetrz
  • 7
@Nikalas: tzw. zmiana lokatorska. Mam.z nią problem - głupie przełożenie gniazdka kosztuje ok. 400zl, wymaga zgody architekta (prawa autorskie czy coś). Taniej wyjdzie chyba zlecenie tego ekipie remontowej.
Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej. Po pierwsze łatwiej i taniej dogadać się z deweloperem na etapie budowy z ewentualnym przestawianiem ścian, czy podejść instalacji, grzejników itp. niż jak już mieszkanie jest do odbioru. Po drugie więcej będziesz miał czasu na zakup mat. wykończeniowych i mebli i możesz dorwać dobre promocje. A z tą listą sklepów która ci pasuje to wszystko moim zdaniem jest do dogania z architektem, powinien mieć przegląd asortymentu
@persil91:

- jak najszybciej bierz przecież hydraulik, elektryk, murarz musi wiedzieć gdzie będą ściany, zlew, umywalka, lampa itp. bo późniejsze przeróbki są bez sensu. Nie po to kupujesz nowe mieszkanie żeby potem wszystko przerabiać pod siebie choć 400 zł to gruba przesada.
- jak najbardziej musi podać skąd jakie rzeczy są na projekcie, możesz ograniczyć się do kilku sklepów ale to bez sensu. Lepiej zaplanować budżet ewentualnie większe sklepy z okolicy
@persil91: Mam zamiar wynająć architekta wnętrz jak tylko podpiszę umowę deweloperską. Blok jeszcze się buduje, ale chcę mieć projekt już, żeby od razu deweloper ogarnął lokalizację gniazdek, ścianek działowych itp., żeby samo wykończenie po odbiorze było w miarę szybko. Mam jeszcze dobrze ponad 2 lata do odbioru, więc będę chciał się dogadać z architektem, żeby teraz zrobił mi projekt w takim zakresie, jaki ma to sens teraz. Bliżej odbioru materiały itd.,
@persil91 ja zdecydowalem sie na mieszkanie kiedy juz byly położone tynki...

Jedna sciane przeniosłem sam o 60cm, druga wyburzylem, elektryke praktycznie nową położyłem. Ekipa robiła duże przeróbki hydrauliki. Wolałbym to robić na papierze... :)