Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie.
Mam postawiony dom w stanie surowym. Stoi na nieprzepuszczalnym gruncie i postanowiłem wykonać odwodnienie w postaci drenażu gruntu wokół domu. Odkopałem fundamenty, zabezpieczylem dysperbitem, położyłem styrodur i na to folię kubełkową. Teraz chcę ułożyć rurę drenarską (w geowłókninie i warstwie filtrującej). Od wykopów ( ͡° ͜ʖ ͡°) wokół domu mam rownież poprowadzone dwa wykopy ( ͡° ͜ʖ ͡°) którymi poprowadzę rury odprowadzające wodę. Pod domem (po stronie w którą będą lecieć spadki) de facto woda nigdy mi nie stoi ani grunt szczególnie nie namaka. Raczej są to wody lekko napływające z delikatnie pochyłej działki. Zastanawiam się, czy taki drenaż nazywany opaskowym musi być zrobiony w formie zamkniętej pętli czy mogę poprowadzić runę drenarską tylko z trzech stron domu i wypuścić ją do dwóch wykopów po każdej ze stron domu osobnymi spadkami? Czy ktoś, kto się zna może poradzić mi czy taki drenaż ma sens czy jednak jest jakiś minus takiego rozwiązania?

#budowlanka #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4
@TheOnlyStiffMaster: ma sens, czemu nie? jak woda znajdzie ujście (te porządane) to tak jak kolega mówi, 1 strona będzie nie odwodniona - ale weź pod uwagę, że nie będzie tak zamoknięta jak wcześniej bo trochę wody będzie odchodzić drenażem na narożnikach przy ścianach z drenażem
jak będziesz robić to zrób dużo zdjęć i wrzucaj tu